V areálu Sparta ČKD Kutná Hora bude v rámci této soutěže bojovat o postup do celorepublikového finále dvanáct týmů z Kutnohorska a Kolínska. Na hřišti se tak v průběhu dne vystřídají desítky fotbalových talentů Středočeského kraje.

„Pozvali jsme všechny důležité kluby v oblasti. Přijede například Kolín či Čáslav. Na turnaj se těší nejen kluci, ale i trenéři, protože v loňském roce se akce u nás velmi povedla. Navíc v letošním roce budeme mít i skvělý doprovodný program s celou řadou soutěží, což souboje ještě zatraktivní,“ uvedl garant kutnohorského turnaje Miroslav Rumpli a rovněž trenér mládeže FC Sparta.

Na úspěšné fotbalové kluby čekají velmi zajímavé ceny. První tři týmy získají od společnosti E.ON, která je generálním partnerem projektu, kompletní sadu dresů, nejlepší hráč turnaje obdrží certifikát na týdenní turnus ve Fotbalové škole Petra Čecha v Praze. Každý hráč pak dostane značkový míč jako upomínku na turnaj.

Hrát se bude od 9 hodin nejprve ve dvou skupinách systémem každý s každým a následně týmy postoupí do bojů o umístění. Finále je naplánováno kolem půl páté. Celkový vítěz se kvalifikuje do Velkého finále, ve kterém se hraje o velmi atraktivní ceny. Nejlepší tým pojede na náklady energetické společnosti E.ON na mezinárodní halový turnaj do německého Gilchingu. Nejlepší hráč Velkého finále pro svou školu získá finanční částku určenou na energeticky úsporná opatření.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo zajistit, aby vítězné družstvo z Velkého finále přivedlo české fotbalisty na trávník v kvalifikačním duelu české fotbalové reprezentace v Praze proti Polsku,“ vyzdvihl Marek Pagač z energetické společnosti E.ON.

Potvrdil i slova kutnohorského trenéra, že realizační tým připravil pro sportovce i diváky velmi bohatý doprovodný program plný soutěží. Kromě vyzkoušení si fotbalových dovedností bude k dispozici jízda na čtyřkolkách, malování na obličej, velmi oblíbená maxiautodráha či konzole s vidoehrou FIFA 2009. Do Kutné Hory přijede i hudební host, kterým se pro tento turnaj stala dívčí skupina Holki.

Do Velkého finále se již kvalifikovaly týmy FC Slavoj Český Krumlov, FC ZVVZ Milevsko z Jihočeského kraje a FC Vysočina Jihlava z Vysočiny.

Účastníci turnaje v Kutné Hoře:

Skupina I. – A - FC Zenit Čáslav, B – FK Kolín, C – SK Církvice, D – FC Bílé Podolí, E – Jiskra Zruč nad Sázavou, F – FŠ Velký Osek.
Skupina II. – G – Sparta ČKD Kutná Hora, H – AFK Kolín, I – Slavoj Vrdy, J – Kavalier Sázava, K – Sokol Kaňk, L – SK Transpa Žleby.

Bližší informace k turnaji za energetickou společnost E.ON poskytne: Marek Pagač – 602 593 571.

Další informace k projektu naleznete na www.eonjuniorcup.cz

Zdroj: Jan Švec