O tom, že zručský fotbalista Michal Váňa zlomil soupeři nohu, jsme psali v Deníku již v úterý. Váňa však v zápase vyloučen nebyl. To, že by měl dostat dodatečný trest, stejně jako sudí Rejhon, je vcelku pochopitelná věc. Co je však nepochopitelné, že mu DK zastavila činnost, aniž by byl vyloučen nebo jeho čin projednala.

Disciplinární komise tak jednala v rozporu s Disciplinárním řádem fotbalu, konkrétně článkem 49, bodem 5. Cituji: „Pokud je podezření, že se hráč nebo funkcionář dopustili disciplinárního provinění a nejde o případy uvedené v odst. 1 a 2, nelze jim předběžně zastavit závodní činnost nebo zakázat výkon funkce do vyšetření případu. Jestliže se podezření prokáže, hráči bude uložen trest zastavení závodní činnosti nebo funkcionáři bude uložen trest zákazu výkonu funkce, je účinný ode dne jeho vyhlášení."

Může tedy Michal Váňa o víkendu na Kaňku nastoupit? Odpovězte si sami.

Na témže zasedání pak padl ještě vysoký trest pro rozhodčího Tomáše Fidru, který se bez omluvy nedostavil k sobotnímu duelu okresního přeboru Vrdy – Kaňk. Do píšťalky si nezapíská 9 měsíců!