Čáslav – Admira Praha 1:2 pp

„Jsem rád, že se utkání vůbec odehrálo. Měli bychom už termínovou krizi, protože jsme nehráli úvodní divizní zápas,“ začal trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

Jeho tým třetiligovému celku dlouho vzdoroval. A nechybělo moc a dál mohli jít Čáslavští. „Zápas nám docela sedl. Devadesát minut jsme byli Admiře vyrovnaným soupeřem. Bohužel celkem brzy jsme si dali polovlastní gól, kdy došlo v našich řadách k nedorozumění a hosté dali do prázdné brány. Do té doby jsme hrozili spíše my a měli jsme tak dost zajímavé situace,“ hodnotil první půli Svoboda. „Ve druhém poločase jsme vyrovnali, kdy se trefil Bašek. My jsme poté mohli rozhodnout a nevypadalo to z naší strany zle. Druhou branku jsme inkasovali v prodloužení a zase to byla laciná branka. To nás zbrzdilo. V závěru jsme soupeře přišpendlili před jeho bránu, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Bojovali jsme ale do poslední vteřiny,“ přidal kouč čáslavského celku.

Z fotbalového utkání I.B třídy Vrdy - Pátek (4:1)
Nováček I.A třídy z Vrdů nechce hrát zanďoura, chce dávat hodně branek

Divizní mužstvo tak nechalo zapomenout na ne úplně povedené přípravné zápasy a svým výkonem kouče potěšilo. „Příprava se nám nepodařila, teď to byl obrat o sto osmdesát stupňů. Předvedli jsme dobrý výkon,“ dodal Svoboda, který věří, že je jeho družina na mistrovskou sezonu dobře připravena.

Branky: 68. Bašek – 18. Lauko, 100. Burýšek. ŽK: 7:5. Diváci: 270. Poločas: 0:1.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz (106. Schovanec), Petrů, Mach, Junek, Ráliš, Chábera (67. Vilím), Hannich (46. Kraj), Ronovský (80. Čuchal), Bašek.