Do vedení šly domácí hráčky ve 12. minutě, kdy se proti Horákové prosadila Buchtová - 1:0. Od té doby se domácí hráčky neustále snažily o další zteč bohemácké branky, leč bezvýsledně.

„Bohužel se postavení celků ve výkonech až tak neodrazil, a ačkoli jsme měli optickou převahu, opět vázla kombinační hra, do které se neumíme dostat. A když už, tak na pár minut, a pak vše opět sklouzne do průměrové šedi. První branku jsme vstřelili až po dvanácti minutách hry a do této chvíle jsme nezahráli vůbec špatně. Jak z levé, tak z pravé strany dobře tlačily míč obě krajní záložnice, ale k zakončení jsme se buď nedostali, nebo zahodili,“ začal hodnotit jeden z čáslavských trenérů Jindřich Vaněček.

Branek se čáslavské fotbalistky dočkaly v závěru poločasu, kdy zúročily trvající tlak. Nejprve se nádhernými střelami prezentovala dvakrát Buchtová a tečku za prvním dějstvím udělala Kovaříková - 4:0.

Úvod druhého poločasu vyšel domácím hráčkám na jedničku. Během krátké chvíle vstřelily soupeřkám dvě branky po akcích fotbalovému oku lahodícím. Nejprve se trefila Čápová a o chvíli později Burešová. V tuto chvíli to vypadlo s celkem Bohemians zle.

„Ještě v tuto chvíli to vypadalo na debakl. Bohužel jsme museli střídat, protože se stále objevuje vleklé zranění Kovaříkové a také Karafiátové, tým ztratil na kompaktnosti a to se začalo projevovat ve ztrátách míčů, ale zejména v otevřené obraně. Když jsme následně ještě vystřídali Culkovou s Němcovou, které nahradily hráčky z juniorky, bylo v podstatě utkání z herního pohledu vyrovnané a soupeř po našich hrubých chybách postupně snížil na dva-šest,“ pokračoval Vaněček.

Domácí hráčky se nenechaly inkasovanými brankami po chybách obrany vyvést z míry. Burešová se blýskla, když zakončila velmi dobrou kombinaci po ose Čápová – Truhlářová - Burešová - 7:2. Hostující hráčky pak ještě využily v závěru opět chyby v defenzívě a Poláková završila na 3:7.

Po skončení základní části se tabulka 2. ligy žen nyní rozdělí a první čtyři celky se utkají dvoukolově o postup do nejvyšší soutěže, přičemž dosažené body se započítávají, naopak celky od 5. místa níže se utkají o sestup.

„Vzhledem k tomu, že jsme nastoupili v brance se začínající juniorkou Bochníčkovou a v průběhu hry se na hřiště dostaly ještě další čtyři juniorky, to nebylo z pohledu výsledku až tak špatné. Do stavu 6:0 jsme hráli vcelku v pohodě, pak jako bychom zápas vypustili, což se odrazilo na konečném skóre. Na finálové play off se ovšem budeme muset hodně připravit, protože takovéto vypuštění části utkání, by se nám nemuselo vyplatit,“ dodal Vaněček.

Čáslav - Bohemians 1905 7:3 (12., 37., 43. Buchtová, 53., 69. Burešová, 44. Kovaříková, 50. Čápová – 60., 66. Molhancová, 81. Poláková). Čáslav: Bochníčková – Culková (63. Grulichová), Krejcarová, Karafiátová (74. Černá), Truhlářová – Němcová (63. Frolíková), Čápová, Ašenbrennerová, Kovaříková (74. Levová) – Buchtová, Burešová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.