„Utkání se hodnotí těžko, jelikož jsme prohráli derby, navíc na domácím hřišti," mrzelo trenéra Zruče nad Sázavou Michala Váňu, který zhodnotil utkání: „Už v patnácté minutě jsme měli vést tři-nula. Celkově jsme během celého zápasu zahodili obrovské množství šancí. Minimálně jsme měli deset gólovek, z nichž bylo sedm opravdu vyložených, ale nedokázali jsme je proměnit."

První gól zápasu vstřelil Kácov. „Byla to fotbalová paráda, kdy soupeř trefil z trestného kopu míč přímo do šibenice," popsal gólový moment trenér Zruče a navázal: „Nám se podařilo v závěru poločasu vyrovnat ze standardní situace, nicméně po přestávce tentýž hráč, který nám dal první gól, prošel středem hřiště kolem našich hráčů, jako by to byly jen kužely a střelou na zadní tyč vrátil Kácovu vedení."

Zruč nedokázala zúročit svou převahu. „Celý zápas jsme Kácov mačkali, byli jsme lepším týmem. Kácov má mladé mužstvo plné hráčů, kteří chtějí hrát a neflákají to, ale zápas s námi nehráli nijak dobře. I přesto vyhráli a body tak míří do Kácova, což nás mrzí o to víc, že jsme prohráli před plnou tribunou diváků," pokrčil rameny Michal Váňa a na závěr dodal: „Panuje u nás obrovské zklamání, jelikož jsme byli o poznání lepším týmem, ale i tak jsme prohráli."

Kácovský trenér Miroslav Jelínek své svěřence chválil

„Hodinu před zápasem nám vypadli ze sestavy oba dva stopeři, jeden hráč se ženil a další dva hráči jsou pracovně v zahraničí. Museli jsme celou sestavu přeskládat a někteří hráči se postavili na posty, na kterých nikdy nehráli. Dokonce se dostal do hry i náš náhradní brankář Gabriel, který nastoupil do pole," objasnil trenér Kácova Miroslav Jelínek.

Kácovští si vysloužili od trenéra pochvalu. „Se zápasem musíme být velice spokojení. Přežili jsme velké množství šancí domácích a šťastně jsme zvítězili. Bereme to tak, že v předchozím kole jsme dva body ztratili a tentokrát jsme je získali zpět. Hráči zápas odmakali, semkli se a vybojovali tři body, za což jsem je po zápase pochválil," uvedl kácovský kouč.

Oba góly Kácova vstřelil stoper Vlasák. „V prvním případě se trefil krásně z trestného kopu a podruhé skóroval, když se jednou vysunul dopředu a hned z toho byla branka," popsal trenér Jelínek gólové momenty svého týmu a dodal: „Bohužel jsme Vlasáka nemohli využít více, jelikož jsme potřebovali vyhrát a tomu jsme také museli přizpůsobit sestavu."

Zruč nad Sázavou - Kácov 1:2 (1:1)Branky: 40. Jelínek – 34. a 52. Vlasák. Rozhodčí: D. Zoufalý - J. Koleček, Kocourek. ŽK: Z. Louda, Jouza, Koudela, Janda, Viktora - Císař, Vlasák, Petrů. Diváci: 150.
Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Koudela, Jouza, Jelínek (82. Brabec) - Diego, Janda (67. Hájek), Marcelo, Viktora - Petrů, Zeman. Trenér Michal Váňa.
Kácov: Císař - Toupal, Houdek, Vlasák, Filip (22. Gabriel) - Pavouček, Pana, Cettl, Linhart - Petrů, Cacák (79. Váňa). Trenér Miroslav Jelínek.

Adam Procházka