„Do zápasu půjdeme určitě v roli favorita, už jen díky postavení v tabulce. Prioritou bude tedy vyhrát, protože nechceme doma ztrácet body a určitě ne s týmy z druhé poloviny tabulky, kde se Chotusice nacházejí. Nepřipouštíme si tedy nic jiného než tři body," uvedl trenér Zruče nad Sázavou Michal Váňa.

I přesto, že je Zruč favoritem, bude mít před sebou nelehký úkol, a to překonat chotusickou obranu, která ještě na jaře neinkasovala. „Posílili jsme útok Azemem Brahimi, kterému se střelecky zatím daří a věřím pevně tomu, že se prosadí i proti Chotusicím, a tak se staneme prvním týmem, který vstřelí na jaře Chotusicím gól," doufá Michal Váňa.

Zručští fotbalisté půjdou do zápasu s útočnou taktikou. „Viděl bych to, že se bude hrát hodně útočný fotbal, minimálně z naší strany. My určitě nebudeme zalezlí a čekat na nějakou chotusickou chybu, to určitě ne. Budeme se chtít tlačit do útoku a pokusíme se rozhodnout už v prvním poločase," odkryl, s jakou taktikou půjde Jiskra do zápasu Michal Váňa a zhodnotil zdravotní stav mužstva: „Zdravotní stav je výborný. Nikdo není zraněný, a tak do zápasu půjdeme kompletní."

Zruč nad Sázavou by mohl z Benaga posílit také Capeta. „Do Benaga moc nevidím, ale stačí mi, když vidím, jak hraje Azem Brahimi. Další, kdo by nás mohl posílit, by měl být Capeta. Nejsem si ale jistý, jestli stihne zápas s Chotusicemi. Navíc, série s Tangem Brno se pro Benago nevyvíjí moc dobře a v případě, že Benago vypadne, tak u nás bude působit jen Brahimi," prozradil zručský trenér Michal Váňa.

Petr Hnízdo: Zruč můžeme zaskočit svou bojovností

„Budeme chtít vycházet ze zajištěné obrany. Myslím si, že by z nás mohli mít hráči Zruče i trochu respekt, a to díky tomu, že jsme teď tři kola neinkasovali. Pokusíme se tedy hrát zezadu, na rychlé brejky a snad se nám podaří získat další důležité body potřebné k záchraně," věří chotusický trenér Petr Hnízdo.

Brankář Chotusic Martin Výborný na jaře ještě neinkasoval, navíc má na kontě již pět nul, zručský Tomáš Cudlín jich má šest, přesto si trenér Hnízdo myslí, že zápas přinese hodně branek: „Nevím proč, ale celou dobu mám tušení, že zápas bude spíše přestřelka. Podle mě padne čtyři, pět, možná i více gólů. Záleží samozřejmě na tom, v jakém složení do zápasu půjdeme, jelikož nás trápí zranění. Nicméně naše obrana by měla být kompletní. Takže si myslím, že buď to bude velká přestřelka, nebo zápas skončí nula-nula. Ale spíš si myslím, že budou góly padat."

Chotusice se potýkají se zraněními. „Máme zraněného Vlastislava Smutného, nicméně v týdnu zkoušel trénovat, tak uvidíme, jestli ho poraněný sval pustí do zápasu. Pak jsou to spíše menší problémy a šrámy, jako například u Fedoroviče, který má namožený kotník. Dále je zraněný Stanislav Čmakal," vyjmenoval zraněné hráče Hnízdo a navázal: „Důležité je, že bychom měli mít kompletní obranu. Co by nás mohlo trápit, je záložní řada, ale máme kvalitní náhradníky, tak snad dokážou své kolegy plnohodnotně nahradit. Navíc jsme teď trochu v euforii, takže i to by nám v zápase mohlo pomoc."

A čím by Chotusice mohly Zruč zaskočit? „Určitě bojovností. Kluci nechávají teď na hřišti úplně všechno. Máme mladý tým, který vydrží fyzicky celých devadesát minut a to je věc, která nás staví oproti některým soupeřům do výhody. Hráči si uvědomili, že hrajeme o sestup a bojují o každý míč. To je věc, která nám pomohla i v minulém kole proti Malínu, bojovali jsme, hráli ze všech sil a zvítězili. Kombinačně na tom sice nejsme nejlépe, ale bojovností a touhou po třech bodech by se nám Zruč mohlo podařit zaskočit," myslí si Petr Hnízdo.

Největší hrozbou bude pro Chotusice Azem Brahimi. „Konkrétně na Brahimiho jsem byl upozorňován od našich manažerů a i já sám vím, že on Zruč na jaře zatím táhne. Zřejmě na něho budeme muset nasadit nějakou osobní obranu a trochu mu zápas znepříjemnit. Celkově ofenziva bude velkou zručskou zbraní," ví před zápasem chotusický kouč a dodává: „Navíc se hraje ve Zruči, kde mají domácí dobrý a sobě známý terén, takže se budou chtít ukázat a nebudou se s námi chtít nijak trápit. Dokonce jsem četl už nějaké komentáře k tomu, že konečně otevřeme bránu, a že k ní povede dálnice. Takže si myslím, že domácí nám budou chtít nastřílet hodně gólů a překonat jako první Martina Výborného v naší brance."

Chotusice čeká zápas na jednom z největších hřišť. „Snad se s tímto velkým hřištěm popereme. Zvládli jsme zápas ve Vrdech, kde hřiště také patří k těm větším. Snažíme se hrát v bloku a stahovat se do středu hřiště. Prakticky se jedná o jakési čtverce, tuto hru pilujeme nyní o trénincích. Necháváme kraje hřiště volnější a pokoušíme se zahustit prostředek hřiště, kde se soupeři snaží kombinovat. S touto taktikou jsme uspěli ve Vrdech, kdy jsme soupeře nepustili snad ani do velkého vápna a snad tomu tak bude i ve Zruči," řekl na závěr trenér Chotusic Petr Hnízdo.

Adam Procházka