Zápas bude mít o náboj postaráno hned od úvodu. Hlízov totiž doma na podzim zvítězil 3:2, a tak mu má kácovská rezerva co vracet. Na druhou stranu Hlízovu se nepovedl start do jarní části sezony a v předchozích dvou kolech prohrál, a to shodně 0:1. V Kácově tak bude Hlízov chtít prolomit nejen sérii proher, ale i vymazat nulu na straně vstřelených branek.

Tomáš Kaftan: Nastoupíme v plné síle. Hrát budou hráči béčka

„Jednoznačně chceme získat tři body. Všichni hráči jsou nažhavení. Navíc jsou Velikonoce, takže to bude takové sváteční utkání. Hlízov bude nicméně těžký soupeř. Sice teď dvakrát prohrál, ale jen o gól a víme, že nás nečeká nic snadného," ví před zápasem s Hlízovem trenér kácovské rezervy Tomáš Kaftan. A v čem vidí hlavní zbraně Hlízova? „Víme, že v Hlízově skončil Zdenek Čáp. Přesto bude Hlízov hodně silný. A to hlavně v útoku, kde mají Jirku Štainze a Jirku Špitálníka. V nich vidím hlavní hlízovskou zbraň," zamyslel se nad tím, na co si Kácov bude muset dát s Hlízovem pozor trenér Kaftan.

Kácovu B se zranění vyhýbají, a tak nastoupí v neděli v kompletní sestavě. „Měli bychom nastoupit v plné síle. Budou hrát kluci, kteří hrají třetí třídu. Z áčka nikdo hrát nebude, protože chceme, aby si to kluci z béčka vykopali sami. Hrát budou místní hráči, kteří hrají stabilně v B-týmu. Důležité pro nás je, že jsou zdraví naši góloví hráči, a to Vojta Štorch a Havlín. Bude hrát i Artur Pana, který je důležitou součástí naší hry," uvedl Kaftan.

Největším otazníkem je před nedělním zápasem počasí. „Myslím si, že nás čeká podobné utkání, jako na podzim v Hlízově. Otázkou je, jaký bude terén. Hodně tady teď prší a sněží. Počasí je ale proměnlivé, a tak to jednou vypadá, že se hrát nebude, chvíli na to, že se hrát bude. Dokonce mi volal i pan Balvín, který se mě ptal, jestli se bude hrát nebo ne. Řekl jsem mu, že s velkou pravděpodobností ano," uzavřel trenér kácovského béčka.

Luboš Balvín: V Kácově můžeme pouze překvapit a odrazit se do dalších zápasů

Hlízovu se na jaře zatím nedaří, a tak bude chtít obrat o body lídra soutěže. „Pokusíme se udělat překvapení kola. Vždy chceme hrát na vítězství, třeba se už karta obrátí a začneme vyhrávat. Pokud ne, tak to za týden zkusíme prolomit doma s béčkem Suchdola," řekl na úvod předseda a trenér Hlízova Luboš Balvín.

Jeho svěřenci se na jaře trápí. „Nemůžu klukům odepřít snahu. Možná chybí v naší hře jednoduchost, větší nasazení a bojovnost. Velmi špatně se hraje proti devíti nebo deseti hráčům, kteří stojí na vápně. Podívejte se na reprezentaci, která s tím měla před týdnem proti Lotyšsku taky velké problémy," pokrčil rameny Balvín.

V Hlízově věří, že se v Kácově odrazí k lepším zítřkům. „Podle postavení v tabulce je síla soupeře jasná. Předpokládám, že soupeř využije některé hráče z A-týmu. My můžeme pouze překvapit a utkání nás může nakopnout do dalších zápasů," věří hlízovský předseda a trenér v jedné osobě.

Hlízov přijede do Kácova kompletní. „Na utkání pojedeme v plné síle. Sestavu si zatím nechám jen pro sebe. Mám několik variant, jak mužstvo poskládat," řekl na závěr Luboš Balvín.

Adam Procházka