„Výsledkově jsme spokojení," usmíval se trenér Kutné Hory Jan Holík a pokračoval: „Musím říct, že proti nám stál výborný soupeř. V prvním poločase měli hosté mezi dvacátou a třicátou minutou obrovský tlak, ze kterého pramenily naše ztráty, a soupeř měl minimálně čtyři brankové příležitosti. Z jedné jsme inkasovali. Kdybychom dostali druhou nebo třetí branku, tak už bychom zápas neotočili."

Kutná Hora do přestávky vyrovnala. „Balon jsme vykombinovali u levé lajny a Regner trefil míč z první krásně za tyč. Pro pozdější vývoj utkání byla tato branka hrozně důležitá," zdůraznil domácí trenér.

Po přestávce navíc Urban vstřelil vítěznou branku. „Ve druhém poločase jsme lépe bránili a soupeře jsme do dlouhodobějšího tlaku nepustili. Připravili jsme si po hodině hry, kdy se po centru opřel do míče z voleje Urban a trefil balon křížně od břevna do brány. Živanice byly více na míči, ale s přibývajícím časem na nich byla znát nervozita, takže jsme zápas dohráli," oddychl si Holík.

Tři body s takovým soupeřem jsou nesmírně cenné. „Jsou to pro nás nesmírně důležité body, které se budou v závěru počítat," řekl Jan Holík a předeslal: „Budeme je nesmírně potřebovat."

Kutná Hora – Živanice 2:1 (1:1)Branky: 36. Regner, 62. Urban – 26. Ujec. Rozhodčí: Novotný – Štuk, Navrátilová. ŽK: Regner, Antoš – Kakrda, Buriánek, Gorol. Diváci: 150.

Kutná Hora: Ptáček - Mandutz (76. Hačka), Skokan, Franc, Nekvinda - Urban, Maxa, Regner, Vácha - Schwarz, Antoš (89. Zelený). Trenér Jan Holík.

Živanice: Volšík - Buriánek, Ferčák, Novák, Motyčka - Hundák, Gorol, Herzán, Janecký (83. Novotný) - Kakrda (87 Sůra), O. Ujec (76. Polák). Trenér Milan Ujec.