VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EXKLUZIVNĚ: Volby byly v pořádku, říká Roubíček

Kutnohorsko - Nový předseda Okresního fotbalového svazu Kutná Hora, Dušan Roubíček, se snaží rozptýlit veškeré pochybnosti fotbalové veřejnosti na Kutnohorsku o neregulérnosti voleb na OFS, které se konaly 17. června 2009.

29.7.2009
SDÍLEJ:

Předseda OFS Kutná Hora Dušan RoubíčekFoto: DENÍK/ Ladislav Pospíšil

Odpověď Dušana Roubíčka na dopis Josefa Pavlíka (více ZDE):

Vážený pane Pavlíku,

rád bych vám touto cestou poděkoval za váš zájem o fotbalové dění na našem okrese a za dopis s položenými otázkami. Budu rád, pokud moje odpověď pomůže rozptýlit běžící „šuškandu“, o které píšete a zároveň vyvrátit jakékoli pochybnosti o legitimnosti stávajícího vedení OFS Kutná Hora.

Valná hromada je nejvyšším orgánem OFS Kutná Hora, která mimo jiné dle Stanov ČMFS (čl. 17) také volí předsedu okresního fotbalového svazu a ostatní členy výkonného výboru bez určení funkcí, členy revizní komise. Změny ve složení VV může činit každá valná hromada. Toho si musí být vědomi oddíly, které své zástupce na valnou hromadu vysílají.

Na valnou hromadu vysílají po jednom delegátu s hlasem rozhodujícím všechny fotbalové kluby se sídlem v okrese. Každý delegát s hlasem rozhodujícím má na valné hromadě jeden hlas. Před konáním valné hromady dne 17. června 2009 předložil každý delegát při registraci písemné potvrzení o udělení mandátu od svého klubu (jméno, 2x podpis, razítko klubu). Mandátová komise toto řádně zkontrolovala. Valné hromady dne 17. června 2009 se zúčastnilo 31 (75,6%) oddílu působících na okrese Kutná Hora z celkového počtu 41. Valná hromada byla tímto usnášeníschopná.

Program valné hromady byl před jeho schválením dle řádného návrhu od delegáta VH rozšířen o požadavek s hlasováním o odvolání z funkce stávajících členů VV OFS Kutná Hora (včetně předsedy) / viz. volební řád OFS čl. 10 / bod 1. a v případě přijetí tohoto bodu a výsledku hlasování (resp. odvolání) byl přijat bod s doplňující volbou nových členů VV OFS Kutná Hora / viz. volební řád OFS čl. 11 / bod 1. Tento návrh na změnu programu byl delegáty řádně - hlasováním (nadpoloviční většina) přijat.

Výsledkem tzv. negativní volby o odvolání byli jednotliví členové VV odvoláni. V tento okamžik vešel v platnost přijatý bod programu o doplňující volbě dle Volebního řádu OFS / čl. 11 – Doplňující volba, bod 2. Pokud dojde k odvolání člena orgánu (VV) z funkce, který podle čl. 10 odst. musí být zařazen do návrhu programu valné hromady, učiní výkonný výbor všechna opatření podle tohoto volebního řádu k uskutečnění doplňovací volby a rovněž doplňovací volba se provede stejným způsobem, jako volí-li se celý orgán.

Je logické, že v tuto chvíli nemohou být návrhy kandidátů do funkcí ve VV na OFS tři dny před uskutečněnou volbou. Ale je možné na základě výzvy předsedy volební komise od delegátů valné hromady přijímat návrhy na kandidáty pro uvolněná místa ve VV na základě volby o „odvolání“. Tomu se tak stalo i v tomto případě. Na funkci předsedy OFS byl delegáty navržen pouze jeden kandidát a to Dušan Roubíček. Ten byl ve veřejné volbě zvolen ziskem nadpoloviční většiny hlasů od přítomných delegátů. Do uvolněných funkcí ve VV byli postupně delegáty valné hromady navrženi pánové Tvrdík, Jansa, Mikeš, Zvolánek, Kalaš a Čáp. V tajném hlasování opět kandidáti jasně prošli ziskem nadpoloviční většiny hlasů. Všichni navržení kandidáti vyslovili se svou nominací souhlas veřejným prohlášením před delegáty VH.

Vše se dělo legitimní formou, byly zvoleny příslušné volební i mandátové komise. O volbách jak pro negativní tak pro doplňující volby existují řádně vyplněné volební protokoly, použité hlasovací lístky jsou archivovány společně se seznamem všech delegátů přítomných na VH. Nikdo z přítomných 31 delegátů, 13 hostů a bývalých členů VV nevznesl během zasedání VH žádné závažné pochybnosti s jejím průběhem nebo legitimností. Všechny oddíly OFS Kutná Hora obdržely řádný zápis z valné hromady a závěrečné přijaté usnesení VH.

Závěrem mi dovolte vás ujistit, že Stanovy ČMFS a ostatní prováděcí předpisy ČMFS jsou závazným dokumentem nejen pro volby do orgánů OFS, ale i pro zajištění chodu a funkčnosti všech OFS sdružených v rámci ČMFS, tedy Kutné Hory nevyjímaje. Toto je stanovisko nejen mé jako předsedy OFS, ale i všech členů VV OFS Kutná Hora jako celku.

S pozdravem

Dušan Roubíček, předseda OFS Kutná Hora

Autor: Ladislav Pospíšil

29.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Správci objektů 32 000 Kč

Správci objektů Technický správce památek - junior. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: přátelské pracovní prostředí, možnost seberealizace v oboru záchrany památek, manažerskou pozici, pestrou náplň práce: stavebně investiční činnost v oblasti obnovy památek, stanovení rozsahu oprav objektů, výběr dodavatele oprav, kontrola a řízení průběhu oprav a zajišťování technického dozoru staveb, spolupráce na administraci dotací, spolupráce s dodavateli stavebních a restaurátorských prací, komunikace se státní správou a samosprávou, koordinace údržby objektů, pracovní smlouvu na dobu určitou (s výhledem na dobu neurčitou), nástup ihned., Požadujeme: zájem o stavební historii, o památky a jejich obnovu, minimálně středoškolské vzdělání v oboru stavitelství nebo v oboru obnovy památek, orientace v zákonech (stavební, památkové péče), orientace v ekonomice staveb a dotačních titulech, znalost práce s MS Office, komunikativní vystupování, pečlivost, spolehlivost, pozitivní vztah k církvi., Svůj motivační dopis a strukturovaný životopis zasílejte na adresu: monika.pospisilova@khfarnost.cz. , Do životopisu uveďte svůj souhlas se zpracováním a uchováním vašich osobních údajů podle zákona , č. 101/2000 Sb. za účelem výběrového řízení. Bez tohoto souhlasu nebudeme moci vaše materiály zpracovat., Zaměstnanecké výhody: dovolená navíc, příspěvek na penzijní/životní pojištění, stravenky, zaměstnanecká sleva na zboží atd., Místo výkonu práce: Jakubská 1, Kutná Hora. Pracoviště: Římskokatolická farnost - arciděkanství kutná hora, Jakubská, č.p. 1, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Monika Pospíšilová, .

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 25 000 Kč

Číšníci a servírky Číšníci/servírky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe v oboru výhodou., Nabízíme: personální stravování, penzijní připojištění., V případě zájmu pište na uvedený e-mail nebo volejte., Místo výkonu práce: Restaurace v Ruthardce. Pracoviště: Dřekoba s.r.o., Dačického náměstí, č.p. 15, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Lenka Sádlová, +420 739 013 510.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 200 Kč

Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o ruční sběr ovoce - třešně, višně, broskve, švestky, jablka, hrušky. Práce ze žebříku. Pěstitelské práce., V případě zájmu volejte na tel.č.: 327 397 216; 604 592 473 (Po-Pá, 7:00-15,30hod.), případně pište na uvedený email., Místo výkonu práce: sady firmy v katastru Bílého Podolí a Semtěše. Pracoviště: Sady spol.s r.o.bílé podolí, 285 72 Bílé Podolí. Informace: Jan Šenk, +420 327 397 216.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/kuchařka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru a praxe na pozici kuchaře minimálně 3 roky., Naplň práce: samostatná příprava pokrmů dle jídelního lístku a technologických postupů výroby ( včetně výroby diet) - odpovídá za kvalitu a úpravu podávaných jídel a za plné využití a zužitkování potravin převzatých k přípravě jídel. Pracovní režim - denní směny, pracovní doba od 6 -14,30hod, 5 směn v 7 denním pracovním týdnu., Nabízíme: závodní stravování, 5 týdnů dovolené, půjčky z FKSP, zaměstnanecké benefity., V případě zájmu pište na uvedený e-mail, volejte nebo přijďte osobně od 1. 4. 2018., Místo výkonu práce: Domov Barbora, Pirknerovo náměstí 228, 284 01 Kutná Hora.. Pracoviště: Domov barbora kutná hora, poskytovatel sociálních služeb, Pirknerovo náměstí, č.p. 228, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Karin Kohárová, +420 327 533 127.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na výživném dluží třicet tisíc korun

Ilustrační foto

Na nádraží ukradl měděné propojovací kabely

Ukradl zpětné zrcátko

Kutná Hora - K vloupání do vozidla Ford Mondeo došlo zřejmě v noci na 16. března v Kutné Hoře v ulici Nádražní.

Sršni velmi silně pocítili nymburskou odvetu za celou sezonu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Dvakrát v sezoně 2017/2018 dokázali hokejoví mladší žáci Sršni Kutná Hora porazit Nymburk (5:4 a 5:2), ovšem napotřetí už nikoliv. Před domácím publikem dostali pořádnou lekci, když po matném výkonu především v úvodní a závěrečné třetiny prohráli 2:14.

Zloděj odcizil i kameru s nočním přísvitem

Uhlířské Janovice - Policisté z Uhlířských Janovic šetří případ krádeže okapových svodů, ke kterému došlo od 9. března do 16. března v obci Sudějov.

Řidič vozidla Ford Puma utrpěl lehká poranění

Horky - K dopravní nehodě, která se stala v obci Horky, vyjížděli dopravní policisté 17. března kolem 13. hodiny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT