Kutná Hora začala první zápas sezony výborně. Po průniku Antoše se dostal do šance Křelina, ale jeho střela byla zblokována. V 8. minutě se už domácí radovali. Po skvěle kopnutém rohu Bory si na míč vyskočil Antoš a parádním „koníčkem" poslal míč pod břevno Ondráčkovy brány – 1:0. Uběhly tři minuty a Sparta se radovala podruhé: Po standardce Nekvindy pár metrů za polovinou hřiště líznul míč hlavou Křelina a brankář hostí už nestihl zareagovat – 2:0.

Po čtvrt hodině hry se ozvali i hosté. Kašajík pronikl do kutnohorského vápna, ale svůj centr poslal těsně za zadní tyč Zichovy brány. Ve 20. minutě vysunul Skokan do šance Maxu, jeho pokus ale Ondráček vytěsnil a poradil si i s dorážkou skluzujícího Křeliny. Po půl hodině hry slavil Křelina svůj druhý gól v zápase, když dostal parádní kolmici od Skokana a svůj samostatný únik chladnokrevně zakončil ranou na zadní tyč – 3:0. Hosté mohli těsně před přestávkou snížit, když Kašajík vysunul Exnara, ale jeho střelu na zadní Zich vyrazil.

V 53. minutě byl blízko ke vstřelení branky domácí obránce Schwarz po trestném kopu Bory, ale ani nadvakrát Ondráčka nepřekonal. V 68. minutě centroval z levé strany Papoušek, do míče se položil Křelina, jenže balon zablokoval na poslední chvíli jaroměřský obránce. Od té doby jako by Sparta vyklidila útočnou frontu a po zásluze inkasovala. V 73. minutě šel nejprve sám na Zicha Exnar, ale domácí gólman ho vychytal. Následně stál v úhlu sám proti Zichovi Kilevník a dokázal míč propasírovat do brány – 3:1.

V posledních minutách se na hřiště podíval i mladý Černohlávek a hned se ocitl v obrovské příležitosti sám před gólmanem, ten však jeho záměr vykopl nohou. První divizní utkání sezony tak Sparta vyhrála nad nováčkem soutěže 3:1.

Jan Holík: Ve druhém poločase se musíme zlepšit

„Při hodnocení zápasu musím oddělit oba poločasy. Do soutěže jsme chtěli vstoupit dobře, což se nám podařilo. První poločas byl z naší strany herně lepší, což jsme vyjádřili i gólově. Hodně nám pomohly branky ze začátku utkání," uvědomoval si kutnohorský trenér Jan Holík a pokračoval: „Následně jsme po samostatném úniku přidali třetí branku. Soupeř hrozil ze zajištěné obrany a rychlým přechodem do brejků, což se nám částečně podařilo splnit a pokrýt."

Druhá půle se Holíkovi moc nelíbila: „Ve druhém poločase nemůžeme být herně spokojení. Asi to bylo zapříčiněné počasím. Nicméně očekávám, že výkon ve druhém poločase bude lepší, než jsme předvedli."

Jaroměřský trenér Pavel Matějka byl pochopitelně spokojený pouze s druhým poločasem: „Pro nás šlo o divizní premiéru a do utkání jsme nevstoupili příliš dobře. Tím, že jsme velmi brzy inkasovali, dostal zápasů svůj ráz. Zdálo se mi, že soupeř kontroluje hru. Nicméně jsem spokojený za druhý poločas, protože se mi přišlo, že jsme soupeře přehrávali, což je pro nás hodně důležité do dalších utkání."

Sparta Kutná Hora – Jaroměř 3:1 (3:0)Branky: 8. Antoš, 11. a 30. Křelina – 73. Kilevník. Rozhodčí: Kotyza – Čechlovský, Vnuk. ŽK: Wolf, Franc – Kilevník. Diváci: 130.

Kutná Hora: Zich – Skokan, Franc, Schwarz, Nekvinda – Hačka (69. Filipec), Maxa, Wolf (57. Papoušek), Bora (79. B. Pospíšil) – Antoš (90(+1). Černohlávek), Křelina (86. Šindelář). Trenér Jan Holík.

Jaroměř: Ondráček – Horák (85. Vladeka), Svoboda, Holub, Michek – Čenovský (64. Škoda), Krahulec (85. Častvaj), Michálek (57. Bano), Kilevník – Exnar, Kašajík (71. Ruprich). Trenér Pavel Matějka.