Tradiční úvodní oťukávání skončilo při první standartní situaci. Centrovaný míč prolétl celým malým vápnem těsně vedle, Kvíčala ani Rolenec na něj nedostali. První obrovskou šanci ale promarnili domácí až za chvíli. Po centru a zpětné přihrávce Brunclíka přestřelil Kvíčala z metru prázdnou bránu. Svou chybu naštěstí napravil o chvíli později – krásnou hlavičkou poslal Zenit do vedení – 1:0. Hosté do té doby příliš nehrozili, i když drželi míč na svých kopačkách poměrně často. Obraz hry změnil konec prvního dějství. Ve 30. min. chybovala při bránění obrana, Kristek první střelu zlikvidoval, ale na dorážku už byl krátký. Do kabin se tedy šlo za remízového stavu.

Druhou půli byli od začátku aktivnější hosté. Do vyložených šancí se sice nedostávali, ale vytvořili si tlak. Z něj postupem času přeci jen nějaké šance vyplynuly. Tu největší zlikvidoval Kristek za pomoci obránců. A protože se hosté neprosadili, následoval trest. Obrovskou chybu vyrobil brankář, který netrefil při odkopu míč a na Martínka zívala prázdná brána - 2:1. Domácí poté bojovali a přestože musel střídat zraněný Kristek, chvíli mimo byl i Kvíčala, hosty do žádné šance nepustili a udrželi tak velmi důležité vítězství.

„Na podzim jsme v Hradci prohráli brankou po chybě gólmana Výborného v poslední minutě, dnes chyboval hostující brankář a tři důležité body jsme si připsali my,“ vzpomínal na předchozí vzájemný duel trenér Milan Miklušičák a navázal: „Béčka ligových týmů vždy přes zimu udělají velký pokrok, věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Hradec je na špičce tabulky a i z tohoto pohledu je výhra cenná. První půle byla vyrovnaná, my měli tři velké šance, ale vstřelili jen jeden gól. Druhou půli nás soupeř zmáčkl, ale po šťastné brance jsme již utkání dohráli bez chyby. Po prohře v Pardubicích jsme navázali na předchozí dobré výsledky. Doufám, že budeme bodovat i nadále a udržíme se v horní polovině tabulky.“

St. žáci Čáslav – Hradec Králové B 2:1 (1:1)

Branky Čáslavi: 17. Kvíčala, 52. Martínek. Čáslav: Kristek (58. Zeman) – Strnad, Pipek, Rolenec, Doležal – Brunclík (55. Dospěl), Čerimi (45. Goliaš), Kvíčala, Bilinkiewitz – Martínek, Mlynka.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Mladší žáci Čáslavi podlehli kvalitnímu soupeři. Ten si vynutil stálou územní převahu a vstřelil tři branky. Protože brejkové situace domácích k úspěchu nevedly, odvezla si rezerva Hradce zasloužené tři body.

Ml. žáci Čáslav – Hradec Králové B 0:3 (0:1)

Čáslav: Kovařík – Macháček, Kareš, Richard, Netáhlo - Jelínek, Zoufalý, Havránek, Kořínek – Pipek, Pospíšil. Střídali: Malina, Vojáček a Veselý.

Zdroj: Václav Vondra