Premiérově se zúčastnily i výchovné ústavy ze Slovenska.

V náročném turnaji hraného systémem každý s každým a následným play off prokázali největší vůli po vítězství hráči VÚ Praha Klíčov, kteří si ve finále poradili se slovenským zástupcem RC Sološnica. Finále bylo velice napínavé a o vítězi musel rozhodovat penaltový rozstřel. Třetí místo obsadili VÚ Střílky, když v souboji o třetí místo porazili domácí družstvo Kutné Hory.

Nedošlo k žádným kázeňským problémům

Důležité bylo, že celý turnaj byl odehrán ve velmi přátelském duchu, přesto s vysokým nasazením všech hráčů, nedošlo k žádným kázeňským problémům. To je u těchto sociálně znevýhodněných chlapců s poruchami chování velmi důležitý aspekt.

Poděkování patří i rozhodčím - Luboši Hájkovi, Petru Dolejšovi a Jakubu Kolečkovi, kteří maraton zápasů s velkým přehledem odřídili.

Skupina problémové mládeže není lidem lhostejná

Celý turnaj jsme mohli uspořádat díky materiální pomoci firem Charvát Group, Elomat, Ingpos a Intersport, které věnovaly věcné ceny pro účastníky turnaje. Je příjemné, že i tato skupina adolescentní problémové mládeže není lidem lhostejná a že se najdou i tací, kteří je podporují.

Pořadí: 1. Praha Klíčov, 2. Sološnica, 3. Střílky, 4. Kutná Hora, 5. Hostouň 6. Jiříkov 7. Obořiště, 8. Hostinné.

Vít Šnajdr