Kutnohorsko – Středa patřila pohárům. I na Kutnohorsku pokračoval semifinálovými duely Pohár Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře. V Lorci byla šťastnější Sparta Kutná Hora B, která porazila 2:1 Malešov. Obhájce trofeje z Uhlířských Janovic vypadl na hřišti Ajaxu Štrampouch po výsledku 1:4. Finále je na programu 8. června.

19.5.2016

Semifinále Poháru OFS: Kutná Hora B - Malešov 2:1 (0:1), 18. května 2016.Foto: Deník/ Michal Pavlík

V Kutné Hoře začali domácí neproměněnou tutovkou a nastřeleným břevnem. Pak si vzal míč hostující Železný a umístěnou ranou z poza vápna poslal hosty do vedení. Sparta se oklepala až po přestávce, kdy během dvou minut vstřelil Antoš dva góly, čímž rozhodl. Malešov už na nepříznivý vývoj nedokázal reagovat a prohrál.

„Vyhráli jsme, ale jednoduché to nebylo. Budu se opakovat, ale už třetí zápas po sobě jsme měli problémy se sestavou. To měl asi Malešov taky, přeci jen se hrálo v týdnu. Museli jsme do sestavy zařadit dva dorostence a dva byli na lavičce. Kluci zápas i tak odmakali, akorát byla škoda prvního poločasu. Nechali jsme si dát gól. Druhý poločas jsme hráli skoro na tři útočníky. Věřil jsem Antošovi, že ty góly dá. Další šance jsme ještě neproměnili. Nicméně se těšíme na finále," těšilo trenéra Kutné Hory B Pavla Krále.

Ten svým svěřencům za postup do finále poděkoval: „Velké poděkování však patří celému týmu za to, že celé utkání, a hlavně druhý poločas, odjezdili na maximum. Bylo vidět, že všichni chceme semifinále vyhrát."

Trenér Malešova Jiří Škramovský byl spokojený s prvním poločasem: „První půlku jsme byli lepší, ale měli jsme i štěstí. Klidně jsme mohli jedna-dva prohrávat. Přesto jsme výsledek udrželi a hráli jsme zodpovědně. Ve druhé půli se projevilo, že je Antoš divizní nebo možná druholigový hráč, a utkání zkrátka rozhodl. My jsme mu nedokázali zabránit v tom, aby obešel tři hráče a ten gól dal. V tom případě si Kutná Hora postup zasloužila."

Kutná Hora B - Malešov 2:1 (0:1)Branky: 68. a 69. Antoš - 13. Železný. Rozhodčí: Herda - Blatný, Pařez. ŽK: Jarkuliš, Antoš, Filipec - Poklop, Barenčík, Klečák. Diváci: 30.

Kutná Hora B: Jeřábek - Vojáček (90. Krtil), Černý, Zelený, Kopecký, Jarkuliš, Král, Antoš, Filipec, Lodinský (87. Kolůvek), Lebeda. Trenér Pavel Král.

Malešov: Táborský - Poklop, Koubek, Novotný, Barenčík, Hála, Klečák, Vlček (53. Žídek), Neset, Výborný (84. Vořechovský), Železný. Trenér Jiří Škramovský.

Ajax Štrampouch – Uhlířské Janovice B 4:1 (1:1)Branky: 36. a 48. Valdman, 52. a 59. Šimunek - 19. N. Marek. Rozhodčí: Kučera - Poklop, Ledvina. ŽK: Vl. Svoboda (UJB). Diváci: 50.

Štrampouch: Kočí - Petr Fuxa ml., Vetešník, Svoboda, Záhrobský - Biroš, Smutný, Jak. Oliva, Šupka (60. Petr Fuxa st.) - Šimunek, Valdman. Trenér Jaroslav Černík.

Uhl. Janovice B: Kmoch - Čížek (65. Masarovič), Černík, Blecha, St. Hrbek - N. Marek, T. Kulhánek, Strnad, Vl. Svoboda - M. Svoboda, Veliký. Trenér Ladislav Lukucz.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.