Čáslav - Jihlava 1:2

Domácím chyběli rychlostní typy Kurák a Klesa. Proti kompaktnímu soupeři měli v utkání jen málo šancí. Jejich branka však byla výstavní. Záložník Kunášek napálil devět minut před koncem míč levačkou do břevna, od něhož se odrazil a nádherně zaplul do sítě.

„Proto nutím hráče střílet. Kuny to pětkrát trefí někam úplně mimo a pošesté je z toho takový krásný gól,“ řekl domácí kouč Luboš Zákostelský. Břevno hrálo důležitou roli i při jiném momentu na konci prvního poločasu. Za stavu 0:1 si Jirouš naskočil na dlouhý aut Mráze a prudkou hlavičkou trefil horní tyč. Míč hlasitě břinkl o břevno, odrazil se do země a pak ven z brány. Gól? Domácí se radovali, jenže rozhodčí balon za čarou neviděl. „To byl kritický moment,“ uznal jihlavský trenér Milan Bokša.

Jihlava si poradila i bez nejlepšího druholigového střelce Petra Faldyny, který přišel na hřiště až v poslední minutě. „On i Vladyka neměli v poslední době formu,“ vysvětlil Bokša. Roli v útoku převzal hodně nebezpečný Svoboda, autor první branky. Jeho rána prošla mezi nohama gólmana Švengera.
„Klíčoví byla přihrávka Lovětínského, jehož jsme nechali trestuhodně volného,“ zlobil se Zákostelský.

Druhý gól daroval hostům v 76. minutě Brabec, když katastrofálně rozehrál a poslal do sóla Rabušice. Jeho koncovka v podobě vtipného dloubáčku byla účelná i pohledná. „Z takové šance ten kluk dát góla prostě musel,“ řekl kouč Zákostelský. „Ta chyba byla fatální a položila nás. Protože dát v takovém vedru dva góly tak silného soupeři jako je Jihlava, to je nesmírně těžké.“

Finiš domácích přišel pozdě. Litovat mohli hlavně hlavičky kapitána Šrámka, který se vrhnul po míči rybičkou, jenže v těžké pozici odkrytou branku netrefil. To se stalo ještě před snížením Kunáška. Po něm už se Čáslav na nic nezmohla. „V týdnu kluci vypadali dobře. I proto mě mrzí, že jsme se porazili vlastní laxností v obraně,“ poznamenal zklamaně Zákostelský.

Branky: 82. Kunášek - 27. Svoboda, 76. Rabušic. Rozhodčí: Vysloužil - Mencl, Santarius. ŽK: Broschinský (Č). Diváků: 630. Poločas: 0:1. Čáslav: Švenger - Gross, Šrámek, Mráz, Razím - Michal (46. Zachariáš), Haniak, Podrazký, Kunášek - Jirouš (60. Brabec), Urban (76. Broschinský). Jihlava: Tulis - Gebreselassie, Kadlec (83. Vladyka), Šourek, Drga - Baláž (70. Veselý), Lovětínský, Vít, Cihlář - Rabušic (90. Faldyna), Svoboda.