Sokolov - Čáslav 1:1

Prvních deset minut patřil míč domácím. Ovšem Zenitu se po autovém vhazování podařilo skórovat hned v 10. minutě, když se po několika hlavičkách dostal míč k Podrazkému, který překonal Kubáska – 0:1. Zenit nadále pokračoval dobře. Pohlídal si zadní vrátka a dobře kombinoval. Ve 22. minutě se vyznamenal Švenger: Samostaný únik Saláka vyrazil z prázdné brány na poslední chvíli nohou. Švenger si poradil také se střelou Dřížďala. V závěru poločasu se Čáslav dostala pod tlak: Bakeš trefil jen obránce, Salák nastřelil ve skluzu tyč a na závěr po pádu domácího hráče rozhodčí neodpískal penaltu, i když se jí domácí vehementně dožadovali.

Vstup Zenitu do druhé půle vyšel: Zachariáš se dostal až před Kubáska, jenže brankář Sokolova ho vychytal. Zenit si kontroloval hru a Sokolov se spíše trápil. V 73. minutě z ničeho nic domácí vyrovnali: Odražený kop usměrnil za záda Švengera Koukal – 1:1. Domácí hráli po vstřelené brance v euforii, ale nebylo jim to nic platné.

Trenér Zenitu Luboš Zákostelský bod ze hřiště Sokolova bere a lituje vykartovaných hráčů Šrámka s Kunáškem. „Do utkání jsme vstoupili dobře a aktivně. Podařilo se nám vstřelit první branku, ale paradoxně jsme po té první brance vyklidili pole a se štěstím jsme uhráli první poločas,“ zhodnotil první poločas trenér Luboš Zákostelský a navázal na druhý: „Ve druhém poločase se ukázala herní pohoda a převaha soupeře, který si vytvářel šance, zejména ze standardních situací. Jednu situaci jsme nedohráli a dostali jsme laciný gól. Poté se už utkání dohrálo za nerozhodného stavu.“ Trenér je po zápase s jedním bodem spokojený: „Bod je pro nás taková vzpruha po těch dvou porážkách. Určitě bude psychika dobrá, jelikož my jsme na tom celkově psychicky dobře, protože nám nic nehrozí a hráči mohou hrát uvolněně.“

Trenéra mrzí do příštího utkání absence dvou zkušených hráčů základní jedenáctky: „Jen nás trochu trápí žluté karty, protože Šrámek s Kunáškem dostali čtvrtou žlutou kartu a příští zápas nemohou hrát.“

A jaký je program před střetnutím s Ústí nad Labem? „Tým čeká trénink, regenerace a máme v plánu i jednu besedu v nějakém domě za Čáslaví. My chceme vyhrát každé utkání, někdy je však realita na hřišti jiná,“ dodal na závěr Zákostelský.

Branky: 73. Koukal – 10. Podrazký. Rozhodčí: Hrubeš – Teuber, Pinkas. ŽK: Koukal – Kurak, Kunášek Šrámek. Poločas: 0:1. Diváků: 1670. Čáslav: Švenger – Gross, Šrámek, Mráz, Razím – Kurak, Haniak, Podrazký, Kunášek, - Zachariáš (80. Klesa), Urban (69. Jirouš). Trenér Luboš Zákostelský.