Čáslav - Bystrc 2:3

Čáslavští již hrají delší dobu se záchranou v kapse, hosté již vědí, že druhou ligu opustí. Poslední zápas nic důležitého neřešil a tomu také odpovídal fotbal. Navíc se Bystrčtí ujali vedení, když hráči Zenitu nedůrazně odvrátili trestný kop a míč se odrazil v šestnáctce k úplně volnému Kalinovi - 0:1. Pískající a nadávající diváky mohl ve 27. min. umlčet Zachariáš, kterého do stoprocentní šance vysouval Jirouš, jenže čáslavský útočník dělal kličku, kterou gólman Drápela vystihl. Čáslavští se vyrovnávací branky přece jen dočkali: Ve 29. min. Zachariáš uvolnil Broschinského, po jehož technické ráně k tyči se Drápela natahoval marně - 1:1. Hostující brankář pak ještě vytáhl Zachariášovu hlavičku po přesném centru Brabce.

Po změně stran Čáslavští přece jen ožili a vytvářeli si šance. Jenže nepřekonatelný problém pro ně byl Michal Drápela. Asi největší příležitost domácích měl Jirouš po křižné přihrávce Brabce za obranu, jenže i tentokrát zasáhl gólman Bystrce bezchybně. Jalovou koncovku Zenitu hosté potrestali vzápětí: Smutného trestný kop usměrnil za Malíkova záda Kalina - 1:2. Svůj velký den si bystrcký mladík okořenil i třetí brankou a Jiroušova branka z tečovaného trestného kopu v samotném závěru zápasu už byla jen labutí písní Čáslavi.

„Hosté dali tři branky a my jsme šance neproměnili. Na to se ale nikdo ptát nebude, každého zajímají vstřelené branky. Z tohoto pohledu jsme propadli,“ pokrčil rameny čáslavský trenér Luboš Zákostelský a hořkým hlasem pokračoval: „Propadli jsme už ale i zápasy daleko dříve. Myslel jsem, že se s tím hráči popasují. Měli by se omluvit všem fanouškům v Čáslavi, protože oni, ani vedení ani my, si takový konec nezasloužili. To je ale otázka pro svědomí hráčů. Ani se na ně nezlobím, všichni hrají o svou budoucnost. Čas ukáže, kdo z nich se kam dostane.“

Trenérovi Luboši Zákostelskému končí 30. června v Čáslavi smlouva, ovšem do Sokolova, o kterém se v této souvislosti spekulovalo, neodejde. Sokolovský klub totiž angažoval Borise Kočího. „Pořád mám v Čáslavi platnou smlouvu, není se vlastně o čem bavit,“ odmítl dohady kouč. Po dovolené se hráči sejdou k letní přípravě 4. července.

„Přijeli jsme s pěti dorostenci a dvěma hráči z béčka,“ zdůraznil trenér Bystrce Oldřich Machala a pokračoval v hodnocení zápasu: „Proto mě vítězství nad tak kvalitním soupeřem potěšilo. Celou sezonu jsme hráli dá se říci s ligovou obranou, která nasekala řadu chyb. Dnes se kluci vzadu viděli poprvé a i přes řadu šancí domácích zápas ustáli. I my jsme měli příležitosti a asi jsme vyhráli zaslouženě.“ Změny v bystrcké sestavě následovaly po zápase s Vítkovicemi. „Ale máme i řadu zranění,“ připomněl Oldřich Machala.

Bystrc na pátek vyhlásila zvláštní tiskovou konferenci k zápasu s Vítkovicemi, tu ale nakonec odvolala. „Celá věc je v šetření, tak asi pro to,“ nechtěl se vyjadřovat k celé záležitosti trenér.

Branky: 29. Broschinský, 90. Jirouš - 9., 69., 78. Kalina. Rozhodčí: R. Hrubeš - Jiřík, Douda. Bez karet. Diváků: 350. Čáslav: Malík - Gross (46. Kurák), Franc, Šrámek, Kunášek - Brabec, Urban, Haniak, Broschinský - Mich. Zachariáš, Jirouš. Trenér Luboš Zákostelský. Bystrc: Drápela - Logara, Bárta, Novakovič, Solomon (74. Mičko) - Zedníček, Selucký (90.+1 Kašpar), Žvanut, Smutný - Bielik, Kalina. Trenér Oldřich Machala. Poločas: 1:1.