Už dříve manažer Martin Svoboda sliboval letní přestavbu týmu. „Je důležité, abychom minimálně navázali na minulý rok, i když závěr soutěže optimální nebyl,“ řekl a pokračoval: „Tým budujeme za pochodu, ale je to složité. Malinko jsem si na sebe ušil bič, ale udělám všechno pro to, aby Čáslav hrála druhou ligu důstojně.“ Obtížnost budování nového týmu podle Martina Svobody nespočívá jen v krátké letní přestávce. „Nemáme dostatek kmenových hráčů, do přípravy ligových klubů jsme pustili Kunáška a Mráze. Sehnat hráče je složité, protože to musí být i finančné únosné,“ naznačil a dodal: „Na druhou stranu je to obrovská šance pro kluky hrát druhou ligu.“

Na prvním tréninku na hřišti Sokola Močovice se pod vedením trenéra Pavla Medynského a asistenta Michala Horňáka sešlo patnáct hráčů včetně dvou brankářů. „S oddíly jsme dohodnutí na dalších hráčích, ale jmenovat zatím nebudu. Další ale stoprocentně příjdou,“ slíbil Martin Svoboda. Ze „starých tváří“ do čáslavské kabiny dorazili Jiří Malík, Aleš Urban, Tomáš Haniak, Bedřich Franc a Pavel Sedláček. Přípravu v Čáslavi dále zahájili slávisté Václav Kotrba, který naposledy hrál za Bohemians 1905, bratři Zachariášové, Milan naposledy působil v Blšanech a Martin ve Varnsdorfu, z Českých Budějovic dorazili Příhoda a Skopalík, brankář Zich a Ondřej Sedláček z juniorky pražské Sparty, Radim Věchet z Liberce a Strnad a Daniel Kocourek z Bohemians 1905. „K týmu se připojí i Dubajský ze Slovenska, kterého bychom chtěli vyzkoušet. Naposledy hrál v Senci,“ doplnil Martin Svoboda. „O něm ale mám informace jen zprostředkované, tak uvidíme.“

Vrátit výstroj přišli i Matěj Brabec a Martin Šrámek. Oba se podle Martina Svobody rozhodli upřednostnit pracovní kariéru před fotbalem. „Matěj Brabec je naším hráčem, ale v Čáslavi asi skončí. I když jsem dělal maximum, je pro mě suverénně největší ztrátou odchod Martina Šrámka,“ pokrčil rameny Martin Svoboda.

Kromě včerejšího turnaje v Žirovnici, o kterém podrobné informace najdete v Deníku v pondělí, začnou Čáslavští od pondělí trénovat dvoufázově. „Ve středu 11. července budeme doma hrát s Jihlavou, buď s áčkem nebo béčkem. Podle toho jestli na Jihlavu narazíme v pátek na turnaji,“ vysvětloval Martin Svoboda. Jako domácí hřiště si Čáslav zvolila Nové Dvory.

Zenit dále bude hrát v přípravě s Kladnem, Libercem, Kolínem. „V jednání je i zápas s klubem II. bundesligy FC Erzgebirge Aue,“ doplnil Martin Svoboda.
První ostrá zkouška čeká FC Zenit Čáslav v prvním kole poháru ČMFS 29. července na hřišti pražské Admiry, o týden později zahájí nový druholigový ročník ve Vítkovicích. Poprvé doma se Čáslav představí v neděli 12. srpna, kdy přivítá pražskou Duklu.