Čáslav - Tábor 3:3

Domácí vstoupili do utkání aktivně, vytvořili si tlak a několik zajímavých situací před brankou soupeře. Asi největší šanci měl Martin Votava po centru Šimona. Hosté se z tlaku postupně začali uvolňovat a na koně je dostala branka z 21. min.: Nedůrazný odkop, rychlý centr před Kotěru a přesná střela „z první“ - 0:1. Čáslavští ve snaze vyrovnat otevřeli obranu a přišla další chyba - ve 30. min. Hudec přihrál místo Kotěrovi hostujícímu hráči a ten se tváří v tvář gólmanovi nemýlil - 0:2. O minutu později vrátil domácí do hry Šťastný: Zleva prošel obranou a s přehledem překonal brankáře - 1:2. V poslední minutě prvního poločasu se domácím povedlo vyrovnat, Semrád se opět zlevé strany prokličkoval až do vápna, když už se chystal zakončit, byl sražen a penaltu s přehledem proměnil Wolf - 2:2.

Úvod druhého dějství začal velkým tlakem domácích, patnáct minut hosty téměř nepustili za polovinu, ovšem gólově se jim tlak nepovedlo vyjádřit. Největší příležitost si domácí připravili až v 72. min.: Šimon pronikl do vápna a jeho přihrávku vykopávali Táborští z prázdné brány. A bohužel pro Čáslav opět platilo pravidlo „nedáš, dostaneš“ - v 73.min. dlouhá přihrávka zaskočila za obránce a hostující hráč své sólo s přehledem proměnil - 2:3. Spravedlivou remízu nakonec zařídil v 82. min. Wolf, který přesně hlavičkoval po Vojtíškově rohu - 3:3.

„S generálkou před sezonou jsem spokojen tak napůl. Soupeř byl kvalitní, tempo utkání v pořádku. Bohužel mě někteří hráči zklamali jak výkonem, tak přístupem k zápasu,“ zdůraznil trenér FC Zenit Čáslav Václav Vondra a pokračoval: „Pokud nepřidají někteří na bojovnosti a nezačnou hrát více pro tým, naskočí jiní. Zejména útočníci hráli hluboko pod své možnosti. Sestava na první mistrovské utkání tak má pořád několik otazníků a rozhodnu se až po zbývajících čtyřech trénincích.“

Nový divizní ročník čáslavští dorostenci odstartují v neděli v Lorci, kde nastoupí proti domácí Kutné Hoře. Starší od 10.15 a mladší od 12.30 hodin.
Branky Čáslavi: 31. Šťastný, 45. p. k. a 82. Wolf. Čáslav: Kotěra – Pekárek (28. Kavánek), O. Votava, M. Votava, Semrád - Hudec (60. Zelený), Zelený (30. Vojtíšek), Wolf, Šťastný (60. Pekárek) - Šimon, M. Kročák. Trenér Václav Vondra. Poločas: 2:2.