Příbram – Čáslav 1:1

První vzrušení mezi diváky i hráči přišlo v sedmé minutě, kdy po souboji s Kalabiškou spadl hostující gólman Havránek z výšky k zemi hlavou napřed. Po ošetření však mohl pokračovat.
Pak přišla chvíle Marily. Po třinácti minutách hry si zpracoval centr Pleška v pokutovém území Pilík, posunul si míč do středu hřiště a ránou do protipohybu Havránka poslal Marilu do vedení.
Hosté málem odpověděli vzápětí. Po závaru před Hruškovou brankou pálil do břevna Pokorný.

Na další zajímavé momenty se pak čekalo do druhé půle. Výrazně ožil v útoku Čáslavi bývalý hráč Příbrami Vošahlík a byl také u všeho podstatného.
V 61. minutě obelstil domácí obránce u brankové čáry a jeho ostrý centr si do sítě srazil Pleško. V 87. minutě pak mohl své bývalé spoluhráče dorazit. Únik přes půl hřiště zakončil lobem přes vybíhajícího Hrušku, ale míč kousek před čárou stihl vyhlavičkovat Penc.
Přitom Čáslav hrála dvacet minut v oslabení o jednoho muže, když nádherný únik Tarczala zastavil za cenu vyloučení Kotrba.
V závěru utkání se Příbramští dostali do několika pozic, kdy stál hráč blízko k brance, ale vždy byl buď zády ke gólmanovi nebo uprostřed houštiny těl.

Trenér Zenitu Pavel Medynský hodnotil utkání poněkud radostněji než to minulé: „Hodnocení je samozřejmě příjemnější, protože jsme udělali bod. Určitě má svou váhu, protože Příbram má ambice na ligu a taky po našich domácích výsledcích, kdy se nám herně nedařilo.“

Trenér Medynský se také vrátil k utkání: „Dneska jsme prvních dvacet minut nehráli nic velkého, dostali jsme branku, ale ve druhém poločase jsme už dali branku, byli jsme nebezpečnější dopředu, a to jsme od 70. minuty hráli bez vyloučeného Kotrby. Bod byl vybojovaný.“

Přesto všechno mohla Čáslav odjíždět se třemi body. „V závěru měl velkou šanci Honza Vošahlík, když na půlce předskočil soupeře, šel sám na bránu, zvolil lob jako Poborský na Mistrovství Evropy, ale míč stačil doběhnout domácí obránce a vyhlavičkovat ho,“ popsal situaci Medynský a dodal: „Kdybychom dali branku, tak by to bylo rozhodně přívětivější.“

„Hráči to dneska odmakali a to si musí uvědomit. Když na hřišti nechají všechno, tak se výsledky dostaví,“ zdůraznil trenér Zenitu.

Zlepší se po remíze psychika mužstva? „Doufám, že ano. Věřím, že nás bod nastartuje a zvládneme konečně utkání doma se Sokolovem,“ uzavřel Pavel Medynský.
Branky: 13. Pilík - 61. vlastní Pleško. Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Nechvátal - Vošahlík. ČK: 71. Kotrba (Čásl.). Diváci: 1100. Příbram: Hruška - Pleško, Penc, Nohýnek, Podrazký - Tarczal, Pilík, Nechvátal (82. Costa), Kalabiška - M. Štochl (77. Jales), Jirouš (70. Šindelář). Zenit Čáslav: Havránek - Kotrba, Haniak, Skoupý (33. Sedláček), Kurak - Wolf (59. Slezák), Poorný, Skopalík, Hozda - Vošahlík, Kocourek (79. Urban).

Jan Hájek, Michal Pavlík