V dalším kole druhé fotbalové ligy hostili borci Zenitu Čáslav na svém trávníku celek Opavy.Kdyby dnes druhá liga skončila, postoupila by Čáslav do nejvyšší soutěže! Jakoby se tam nikomu jinému ani nechtělo. Bohemians 1905 jsou na první příčce jasní, ale o druhou figuru se vůbec neválčí. Pražská Dukla jen remizovala s HFK Olomouc, Jihlava nedokázala pokořit Most. Proto jim Čáslav uniká.

Čáslav – Opava 2:0

Proti Opavě začala ve velkém stylu. Více než tisícovka natěšených diváků hnala domácí tým kupředu a Dolejš si jim po dvaceti minutách odměnil. Naběhl si na centr Fikejze a dokázal usměrnit míč do sítě. Zmrazení hosté pak udrželi těsnou ztrátu jen se štěstím. Jednou je na brankové čáře zachránil obránce Uvíra, vzápětí zastavila střelu Diana horní tyč.

Opava se dostala ke slovu až na konci poločasu, kdy neuspěl Halaška.

Druhý poločas? Čáslav musela čelit náporu soupeře, brankář Frydrych si dvakrát poradil s koncovkou zkušenécho špílmachra Bartesky. Opavský nápor však postupně opadal, žádná velká příležitost z něj nevzešla.

Naopak, domácí náhradník Bednář předvedl parádní individuální akci a v poslední minutě hosty definitivně popravil. Dokázal při tom obejít tři hráče a zastavit se nenechal ani gólmanem.

Branky: 20. Dolejš, 90. Bednář. Rozhodčí: Franěk - Kubáň, Adámková. ŽK: Špidlen, Prášil - Zapletal. Diváci: 1029. Poločas: 1:0.

Čáslav: Frydrych - Kotrba, Mráz, Filip, Špidlen - Dolejš (64. Kocourek), Prášil, Dian, Kunášek (62. Brunclík) - Ondrášek, Fikejz (74. Bednář). Trenér: Koubek.

Opava: O. Novák - Kiša, Cigánek, Uvíra (46. Horka), Jelínek - Partyš, Půda (83. Krčmařík), Barteska, Zapletal, Halaška (69. Pulkert) - Šultes. Trenér: Látal.