V dalším pokračování druhé nejvyšší soutěže fotbalistů remizovali borci čáslavského Zenitu na hřišti Třince, který byl před tímto zápasem na čtvrtém místě tabulky.

Třinec – Čáslav 1:1

Hosté sice od 18. minuty vedli, ale vedení neudrželi a nakonec byli hodně spokojeni s bodem. Od 58. minuty totiž hráli bez vyloučeného Ricky.

Hosté vstoupili do zápasu aktivně a také díky tomu dal Okleštěk první gól zápasu. „Začátek jsme měli dobrý,“ řekl Přemysl Bičovský, trenér Zenitu. Potom si vypracovali své příležitosti domácí fotbalisté, ale hostům se povedlo nejtěsnější vedení do poločasu uhájit. „V prvním poločase jsme sehráli kvalitní utkání,“ pochvaloval si kouč Zenitu.

Druhý poločas už tak úspěšný ze strany Čáslavi nebyl. Domácí v 56. minutě vyrovnali a mohlo být ještě hůře. To by ale musel třinecký Eismann proměnit pokutový kop. V 58. minutě začali hrád domácí přesilovku, neboť Ricka dostal červenou kartu. Tlak Třince narůstal, ale obrana hostí odolávala. „Hodně jsme bránili. Ale měli jsme také nebezpečné brejkové situace,“ uvedl Bičovský.

V závěrečných minutách mohli nakonec čáslavští fotbalisté rozhodnout o svém vítězství, ale neproměnili obrovskou příležitost. „Špatně jsme to vyřešili,“ přiznal kouč hostí.

Čáslav tedy získala bod, což se ze hřiště soupeře cení. O to více proto, že hráli dvaatřicet minut o deseti. „S remízou jsme spokojeni. Ale nejen s ní. Také mohu být spokojený s bojovností celého týmu,“ dodal Bičovský.

Branky: 56. Onuchukwu – 18. Okleštěk. Rozhodčí: Mikel. ŽK: 3:3. ČK: 58. Ricka (Čáslav). Diváci: 1500. Poločas: 0:1.

Zenit Čáslav: Valeš – Kotrba, Vít, Ricka, Nitrianský – Haniak – Kotyza, Dobal, Dubský (56. Brunclík), Okleštěk (63. Kunášek) – Fikejz (76. Markovič).