Čáslav - Pardubice B 2:1

Na hřišti v Potěhách přivítali dorostenci Zenitu Čáslav vrstevníky z Pardubic. Kvalitní soupeř byl třetí prověrkou v letním přípravném období a domácí mladíky prověřil zatím nejdůkladněji.

Domácí začali lépe. Hned ve třetí minutě střílel Kavának ze střední vzdálenosti do odkryté branky, ale gólman stihl zasáhnou. I další střela mířila na pardubickou bránu - Wolf ale ideálně netrefil. Hosté pak sice převzali iniciativu, ale Kotěru v brance ani jedenkrát neohrozili.

Zato na druhé straně uhodilo: Wolf zahrával standardní situaci a nikým nekrytý Kokeš trefil hlavou přesně - 1:0. Hosté se sice snažili o vyrovnání, ale největší šanci měli opět domácí - pohlednou kombinací se dostal do vyložené šance Wolf, obešel i brankáře, ovšem z úhlu trefil tyč. Dobíhající Vojtíšek pak měl k míči dál než obránce, který ho stihl ukopnout.

Druhá půle byla zpočátku vyrovnaná. Pardubice se postupně dostávaly do tlaku a podařilo se jim vyrovnat. Zaváhání obránců i gólmana Hájka skončilo nešťastnou vlastní brankou Ondřeje Votavy. Čáslavští však ukázali dobrý charakter, když se neustále snažili strhnout vítězství na svou stranu. Nejprve Wolf trefil opět tyč, ale do třetice se dočkal - Kavánek utekl po pravé straně, centr před bránu srazil obránce, ale nabíhající Wolf ho z první napálil přímo k tyči - 2:1. Stejným výsledkem utkání skončilo.

“I ke třetímu utkání jsme nastoupili v kombinované sestavě. Zranění dlouhodobě vyřadilo Parachina, Veselého, Zadinu, Hoška, Hudce, utkání nedohrál Kokeš a ani s ním to nevypadá dobře. Vašíček chce pokračovat v Třemošnici, o Havránkovi nic nevím. Navíc na dovolené byl Šťastný a Langr a za béčko nastoupil Šimon a tak opět zaskakovali mladší dorostenci,“ vysvětloval trenér Václav Vondra a navázal: „S celkovým výkonem týmu jsem vcelku spokojen, ale někteří jedinci do toho musí dát mnohem více.

Po střelnici s Tupadly a Havlíčkovým Brodem jsme zahráli slušně směrem dozadu, i když chybičky tam byly. Dopředu jsme si i bez Šimona vytvořili slušné množství šancí, což je dobře. Ještě nás čekají tři utkání před mistráky, sestava se začíná rýsovat, snad se ještě někdo uzdraví.“

Branky Čáslavi: 16. Kokeš, 82. Wolf. Čáslav: Kotěra (55. Hájek) – Pekárek, O. Votava, M. Votava, Císař - Kavánek, Kokeš (25. J. Kročák, 70. Smetana), Wolf, Semrád - Vojtíšek, M. Kročák. Trenér Václav Vondra.