Ještě v letech, kdy FC Zenit Čáslav bojoval v divizi, působil ve Vodrantech Jan Hubka. Ten se v neděli na hřiště „Pod Hrádkem“ vrátil, ovšem v dresu Dukly Praha. „Bohužel to byl smutný návrat,“ usmál se hořce. „Dnes jsme si bohužel vyhrát nezasloužili, v útoku jsme byli bezzubí. Čáslav vyhrála zaslouženě,“ zhodnotil zápas. Jemu samotnému se přitom hrálo dobře. „V Čáslavi je útulný stadionek, na hřištích, kde je hned zábradlí blízko hrací plochy, se hraje dobře. Bylo to příjemné,“ pokrčil rameny a přemýšlel, co bude dál. „Dvě prohry na začátek jsou pro nás nepříjemné, navíc v dalším kole hostíme HFK Olomouc a pak jedeme do Jihlavy. Je to těžký los, ale snad se nám body podaří proti Olomouci,“ zakončil Jan Hubka.

O druhý gól se postaral pěkným trestným kopem Mário Kurák. „Postavil jsem si míč a trefil jsem to,“ smál se šťastný střelec, který ale na trestné kopy nebyl vůbec určený. „Snad mi to trenéři odpustí,“ doufá čáslavský záložník.

„Do utkání jsme nastoupili dobře, protože domácí byli nervozní a bylo to na nich vidět,“ hodnotil zápas trenér Dukly Praha Günter Bittengel a pokračoval: „Z mého pohledu utkání rozhodly dva momenty: Gól na 1:0, který padl po hrubé chybě naší defenzivy. Byla to situace tři na jednoho, ze které jsme dostali branku. Druhý moment byla naše šance na začátku druhého poločasu. Vypracovali jsme si jenom jednu příležitost za celý zápas a v takovém utkání se musí proměňovat. Kdybychom vyrovnali na 1:1, utkání by se určitě vyvíjelo jinak. Po druhém gólu naše mužstvo neukázalo vůli ani morálku, aby vývoj zvrátilo.“

Duklu v následujícím zápase doma čeká Olomouc, pak jede do Jihlavy. „S tím jsme počítali a těžká bude celá sezona,“ zdůraznil trenér Dukly. „Neděláme žádnou paniku, prohrát se může. Doma jsme prohráli nešťastně s Opavou, nyní jsme podlehli na půdě dobrého soupeře. Sezona je dlouhá a my se pokusíme v domácím utkání s HFK získat tři body. Musíme ale zlepšit přístup k utkání, ten se mi dnes nelíbil hlavně ve druhé půli,“ naznačil.

Také trenér FC Zenit Čáslav Pavel Medynský mluvil o nervozitě svých hráčů na začátku zápasu. „Pořád máme nové mužstvo, které se formuje. Chtěli jsme začít naopak aktivně, ale nervozita klukům asi malinko svazovala nohy,“ připustil kouč a navázal: „Po jedné vydařené akci se situace na hřišti otočila. Začali jsme lépe kombinovat a první půle byla určitě vyrovnaná. Dali jsme gól po chybě obrany Dukly, ale soupeře je potřeba k chybám donutit. Druhý poločas jsme odehráli velice dobře, až na tu jednu šanci Dukly. Hosté ji ale nevyužili a to je fotbal: Když se branky nedávají, nedá se uhrát žádný výsledek. Celkově jsme šli za vítězstvím srdcem a bojovností. Mužstvo táhlo za jeden provaz.“

Velký kus práce odvedli v útoku Jan Schulmeister a Miloslav Strnad, který míč dokázali podržet. „Ve Vítkovicích jsme míč takto nepodrželi, tentokrát oba zapracovali,“ souhlasil Pavel Medynský. Ten musel oželet zraněného Michala Diana. „Je to otevřené, ale nejspíše bude připravný až v dalším domácím zápase,“ naznačoval trenér.

Vedení čáslavského klubu se před sezonou rozmýšlelo, zda do týmu zařadit opět Mária Kuráka. „Měl jsem s ním pohovor. Já jsem byl nový trenér a on byl pro mě nový hráč. Nastolili jsme si pravidla. Pokud je poruší, budeme to řešit interně. Místo si vybojoval, protože na sobě maká a dře. Žádné problémy s ním nejsou, jako nakonec ani s žádným jiným hráčem,“ podotkl Pavel Medynský.