H. Králové - Čáslav 0:1

Od úvodního hvizdu rozhodčího bylo zřejmé, že větší touhu po vítězství mají hosté. Již ve 3. min. se probíjel mezi obránci Krupička, ale míč mu odskočil a jeho rána šla nad. I v dalším průběhu byli jasně nebezpečnější Čáslavští - jenže na hodně nerovném terénu se jim nedařilo přesně zakončit. Branku minul Šimon, míč ve vyložené pozici netrefil hlavou pro změnu Šrámek. Domácí za celý poločas gólmana Kotěru neohrozili a tak jedinou vážnou situaci si čáslavský brankář přivodil sám, když trefil odkopem domácího útočníka. Míč se mu však odrazil zpět do rukou. A když těsně minula i hlavička Hoška a tak se šlo do kabin s poločasovým výsledkem 0:0.

Do druhé půle vstoupili aktivněji opět Čáslaváci. Jenže jako tradičně se jim nedařilo vstřelit branku. Do šance se dostal Šimon, po něm i Kročák, ale gólman Fejfar držel stále čisté konto. To změnila až 63. min.: Trestný kop z poloviny hřiště poslal na bránu Kunášek, Hošek zmátl výskokem gólmana a tomu míč propadl do branky 0:1.

„Další důležité utkání jsme zvládli s nulou na kontě a to je v boji o záchranu důležité,“ upozornil čáslavský trenér Václav Vondra a navázal: „Problémy sice máme v zakončení, ale šancí si vypracujeme v každém utkání relativně hodně, a já věřím, že důležité branky ještě vstřelíme. Soupeř působil hodně odevzdaně a do žádné šance jsme ho nepustili. Tři body jsme na nerovném a hrbolatém hřišti spíše vyválčili, ale na to se historie ptát nebude. Na domácí utkání s Kolínem se tak můžeme připravovat v klidu.“

Branka: 63. Kunášek. H. Králové: Fejfar - Špaček, Hloušek, Krempa, Chobotský, Svatoň, Veselý, Hlavsa, Weisser, Srch, Linhart. Střídali: Vídeňský, Baťka, Jaroš. Čáslav: Kotěra - Pekárek, Kulhánek, Kunášek, Kokeš (45. Vrána) - Kročák (80. Kozel), Krupička, Hošek, Císař - Šimon, Šrámek (76. Votava). Trenér Václav Vondra.

Mladší dorostenci v Hradci Králové remizovali 0:0.

V sobotu Čáslav přivítá FK Kolín (starší od 10.15, mladší od 12.30 hodin).