AFK Kolín - Čáslav 1:9

Hosté byli od začátku jasně lepší. Dařila se jim kombinace i indivduální akce. Hned ve 4. min. poslal Šťastný ideální přihrávku mezi stopery na rozeběhnutého Kavánka, ten si míč ideálně zpracoval a gólmanovi nedal šanci 0:1. O minutu později prošel přes několik hráčů Wolf – 0:2. Čáslavské akce přinášely další vyložené šance, ale branka padla až ve 13. min.: Hudec našel ve vápně Vojtíška, ten se zbavil obránce a zakončil přesně k tyči - 0:3. Další dvě branky přidal Hudec v 17. a 30. min. po indviduálních akcích. Za zmínku stojí i jeho sólo přes pět hráčů i gólmana, které zakončoval Šťastný, ovšem gól kvůli ofsajdu neplatil. Před přestávkou domácí korigovali na 1:5.

Úvod druhé půle se zvrhl v přehlídku individuálních pokusů hostů, několika neproměněných šancí a přibývajících ostřejších zákroků domácích. Po jednom takovém musel hřište opustit Wolf, když ho zasáhl loket v obličeji. Další branky začaly padat od 64. min. Tó se kráně trefil hlavou Kročák po trestném kopu Vojtíška. V 69. min. posadil Vojtíšek roh na hlavu Votavy – 1:7. O minutu později si připsal Vojtíšek třetí asistenci – tentokrát nahrál na gól Šťastnému, který z úhlu vymetl pavučiny z horníh rohu kolínské brány. Domácí takový příděl neunášeli - nesmyslný zákrok na Pekárka a vzápětí ještě nesmyslnější oplácení vyvolalo menší konflikt. V 75. min. se po několika kličkách prosadil M. Kročák a uzavřel skóre, protože po dohodě trenérů bylo utkání v 75. min. ukončeno.

„Vyzkoušeli jsme si kombinace, standartní situace a zakončení,“ uvedl čáslavský trenér Václav Vondra a navázal: „Velmi spokjen jsem byl s prvními třiceti minutami, kdy jsme předvedli několik velmi povedených akcí, vstřelili pět branek, vytvořili si další vyložené šance a domácí nepustili ani do náznaku nebezpečné situace. Pak se utkání trochu zvrhlo k ukázkám individuální techniky našich hráčů. Ti si zřejmě chtěli dát gól jen po obejití několika protihráčů. Je ale pravdou, že několik průniků bylo opravdu povedených a gól si zasloužilo. Utkání jsme po dohodě raději zkrátili - domácí už toho měli dost a nám by těch posledních patnáct minut také nic nedalo.“

Branky: 17., 30. Hudec, 64., 75. Kročák, 4. Kavánek, 5. Wolf, 13. Vojtíšek, 69. M. Votava, 70. Šťastný. Čáslav: Kotěra – Pekárek, O. Votava, M. Votava, Semrád - Hudec, M. Kročák, Wolf, Šťastný - Vojtíšek, Kavánek. Střídali Havránek a Císař. Trenér Václav Vondra. Poločas: 1:5.