H. Králové - Čáslav 5:0

V hradecké základní sestavě se po dlouhé době objevil útočník Hašler, mnohem překvapivějším tahem trenéra Klusáčka však bylo zařazení Gavuly na levý kraj zálohy. Hráč, který byl v zimní přestávce přeřazen spolu s Ferčákem do třetiligové rezervy, však potvrdil, že má v poslední době formu jako hrom a důvěru si zaslouží. V prvním poločase byl společně s Černým nejaktivnějším fotbalistou v černobílém dresu a těsně před přestávkou zařídil první hradecký gól. Po jeho průniku ve 40. min. byl na hranici velkého vápna faulován Dvořák a následný Gavulův tečovaný trestný kop pohotově dorazil do sítě Munster – 1:0. „Tento gól nám hodně pomohl. Čáslav poté musela hrát ofenzivněji a nám se do otevřenější obrany pronikalo mnohem lépe,“ poznamenal domácí kouč Luděk Klusáček a pokračoval: „A co říci k výkonu Gavuly? Vlado je určitě velmi dobrý fotbalista, což v tomto utkání jenom potvrdil. U něho je to především o hlavě. Určitě má nakročenu k tomu, aby v létě dostal v áčku příležitost.“

Mnohem lépe hrající „votroci“ dominovali na hřišti i po přestávce. Zasloužil se o to především neúnavný kapitán Šmarda, po jehož přesných přihrávkách navýšili skóre během pouhých pěti minut Černý s Munstrem. Irský útočník potvrdil nesporné střelecké kvality také v 74. min., kdy černou práci Hašlera ve vápně přetavil krásnou ranou k tyči ve čtvrtý gól. Zároveň tak mohl oslavovat první hattrick v kariéře. Podobně krásný okamžik nabídl fanouškům osm minut před koncem talentovaný Dvořák, kolem něhož už údajně sviští lasa pražských „S“. „V závěru už to byla naše exhibice. Jsem rád, že jsme našim fanouškům nabídli tolik gólů, uzavřeli tak vcelku úspěšnou jarní domácí bilanci a hlavně potvrdili, že patříme do horní poloviny tabulky,“ doplnil Klusáček.

Pořádné zklamání včera naopak zažil trenér FC Zenit Čáslav Luboš Zákostelský. „Ač jsme už dlouho zachráněni, hráči hazardují se jménem svým i Čáslavi. Celá sezona ukázala, že na to výkonnostně mají, ale když pak přijde takovýto propadák, tak to hodně mrzí. Domácí hráli s chutí a hlavně jednoduše stříleli branky. Hlavně ale díky našemu nedůrazu a nedisciplinovanosti,“ kroutil hlavou Zákostelský.

Branky: 40., 64. a 74. Munster, 59. Černý, 82. Dvořák. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 2/1 (Wozniak, Hašler – Broschinský). Diváků: 444. FC Hradec Králové: Podhajský – Špidlen (46. Rezek), Wozniak, Filip, Šmarda (72. Přibyl) – Dvořák, Černý, Karal, Gavula – Hašler (77. Pilař), Munster. Trenér Luděk Klusáček. FC Zenit Čáslav: Malík – Gross, Šrámek, Franc, Kunášek – Kurak (62. Urban), Broschinský, Haniak (75. Brabec), Podrazký (79. Širanec) – Zachariáš, Jirouš. Trenér Luboš Zákostelský. Poločas: 1:0.