Svůj hněv otočili proti asistentovi sudího

ČÁSLAV - Starší dorostenci FC Zenit Čáslav v 17. kole divize přivítali fotbalisty FK Kolín. V boji o záchranu by se jim body hodily, ovšem vedoucí celek tabulky byl nad jejich síly.

18.4.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/René Svoboda

Čáslav - Kolín 0:2

Domácí se sice snažili hrát od začátku aktivně a vytvořili si i šanci, když v 16. min. Šimon pálil nad, hra se ale potom vyrovnala a Kolínští začali ohrožovat Kotěru v čáslavské bráně. Ve 26. min. se na levé straně uvolnil Klaus a Puk naštěstí pro domácí poslal balón jen do náruče Kotěry. O minutu později letěl z pravé strany Červenkův centr do domácí šestnáctky, pohotově pálil Puk, ovšem jen nad. Čáslavští zahrozili ještě ve 28. min.: Šimon ustál Knotkův faul, otevřela se před ním obrana, jenže domácí hráč místo samostatného postupu volil centr na Šrámka, který ale hodně přetáhl. Pohroma na Zenit přišla ve 33. min.: Knotek poslal trestný kop téměř z poloviny hřiště do pokutového území a ve vzniklém závaru se nejlépe orientoval Šourek - 0:1.

Druhá půle začala příležitostí domácích: Šimon se prodral přes několik obránců, ovšem svou přihrávkou Šrámka zahnal do těžkého úhlu. Šrámek přesto stihl vystřelit, ale jen do míst, kde stál brankář Kubizňák. Kolínští postupem času ovládli hřiště a bylo jasné, že to domácí budou mít těžké. V 55. min. ještě Šedivého střelu srazil Kunášek, ale v 62. min. hosté rozehráli autové vhazování a po centru zůstal před Kotěrou úplně volný Brusch, jenž prakticky jen nastavil nohu - 0:2. Hosté naplno ovládli hru, příležitost Iliče vychytal gólman Kotěra a pět minut před koncem střela Kedršta jen těsně prolétla kolem tyče čáslavské brány.

Domácí svůj hněv obrátili proti asistentu rozhodčího Zikmundovi. Vytýkali mu, že před prvním gólem předcházel ofsajd a pak nesignalizoval hru hostujícího obránce rukou v pokutovém území.

„Klukům nemůžu nic vytknout, bojovali,“ krčil rameny čáslavský trenér Václav Vodra, který připomněl, že jeho svěřenci hráli proti prvnímu týmu tabulky. „Hosté byli trochu fotbalovější, ale my jsme žádný špatný výkon nepodali,“ doplnil a pokračoval: „Šance jsme si vytvořili, škoda, že jsme je nevyužili.“ Situaci Čáslavi v tabulce Václav Vondra ještě za bezvýchodnou nepovažuje. „Počítám, že by třicet bodů k záchraně mělo stačit. Proto stačí, když zvítězíme ve čtyřech zbylých zápasech doma. Co přivezeme z venku, bude navíc. Venku jsme i vyhráli a remizovali,“ zakončil Václav Vondra.

„Úroveň fotbalu nebyla nic moc,“ shrnul zápas kolínský trenér Jindřich Trpišovský a pokračoval: „Byl to asi náš na jaře nejhorší zápas. Derby je ale pro nás vždy těžké, Čáslav se proti nám dokáží vyhecovat. Nám pomohla v první půli standardka, už v třetím zápase po sobě. Domácí podali dobrý, bojovný výkon.“ Se třemi body je Jindřich Trpišovský samozřejmě spokojený. „Tři body se počítají,“ usmíval se.

Branky: 33. Šourek, 62. Brusch. Rozhodčí: J. Váňa - J. Zikmunda, Havlík. ŽK: Pekárek - Knotek, Bohuslav, Brusch. Diváků: 70. Poločas: 0:1. Čáslav: Kotěra - Pekárek, Kunášek, Kulhánek, Kokeš - Vrána, Hošek (68. Kozel), Císař (12. O. Votava) - Šrámek, Šimon (74. Vojtíšek). Trenér Václav Vondra. Kolín: Kubizňák - Červenka, Novotný, Šourek, Klaus - Čapek, Bouslav (59. Kedršt), Knotek (69. Hajný), Puk - Potůček (46. Brusch), Šedivý (73. Ilič). Trenér Jindřich Trpišovský.

18.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Technické vychytávky nepomohou, když to špatně funguje mezi sedadlem a volantem

Kostel v Jindicích naplnily tóny vánočních písní

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - O nedělní hudební program se jindickém kostele sv. Václava postarali žáci Základní umělecké školy z Uhlířských Janovicích. Vystoupení s žáky připravil a uváděl její ředitel Ivo Fišer.

Klub panenky pomáhá

Zruč nad Sázavou - Klub panenky ČR z.s. Zruč nad Sázavou se již několik let připojuje k programu vyhlášenému organizací UNICEF "Panenky pomáhají". Panenky pro UNICEF šijí nejen členky klubu, ale inspirují i další jednotlivce a organizace.

V neděli můžete hlasovat pro nejlepší dětský nápad na zlepšení školy ve Zruči

Zruč nad Sázavou – Jak by měla vypadat škola, do které se děti těší? Co by v ní nemělo chybět? Co by se dalo vylepšit? Soutěž Lepší místo ve škole ve Zruči nad Sázavou je právě ve fázi hlasování. Veřejnost může až do neděle 17. prosince posílat své hlasy a podílet se tak na vylepšení zručské základní školy.

OBRAZEM: Tylova herecká škola odehrála reprízu hry Když se zhasne

Kutná Hora - Tylova herecká škola uvedla v neděli 10. prosince na malé scéně Tylova divadla premiéru hry Když se zhasne.