Atraktivnější už to snad ani být nemohlo. Krásné slunečné odpoledne, slušně zaplněné tribuny, parádní výkon. Fotbalisté Čáslavi v utkání plném šancí porazili Vítkovice 3:0. Po úspěšně zvládnuté dohrávce osmnáctého kola se v druholigové tabulce katapultovali na druhou příčku. Kdyby teď soutěž končila, postupovali by!

„Co to pro nás v téhle fázi znamená? Jen krásný příběh,“ řekl čáslavský kouč Miroslav Koubek.

Jeho tým ve středu překonal střelecké trápení, které ho na jaře v domácích duelech pronásledovalo. Smůlu v koncovce prolomil po dvou předchozích remízách 0:0. „Jsem rád, že jsme tu černou můru nechali za sebou. Špatná koncovka nás trápila, konečně jsme to prolomili,“ pochvaloval si Koubek.
Přitom to nebyla až tak pravda. Čáslav sice nastřílela tři branky, ale dalších minimálně pět velkých střeleckých příležitostí zahodila.

„Domácí vyhráli zaslouženě. Výborně se na nás připravili, a to po všech směrech. Naši hráči se s tím nedokázali vypořádat,“ hodnotil vítkovický trenér Vlastimil Palička. „Čáslav byla běhavější, agresivnější, prostě lepší.“

Hostující kouč litoval situace ze 43. minuty, kdy Mach zahodil největší možnost severomoravanů. „To měl být gól. Pak by to možná byl úplně jiný zápas,“ podotkl Palička.

Pro vítěze mělo střetnutí přece jen jednu kaňku. „Zápas nám přinesl nejenom dobrý výkon, ale také jednu ztrátu,“ mračil se kouč Koubek. „Stoper Mráz dostal čtvrtou žlutou kartu a příště nám bude chybět. Za rozhodnutého stavu už si to měl pohlídat.“

Jan Ivan