Admira - Čáslav 0:4

Hosté od začátku zápasu potvrzovali roli favorita a připravovali si řadu šancí. Ovšem ty skvělými zákroky likvidoval domácí gólman Petr Michal, který svůj tým dlouho držel ve hře. Brankář Admiry se poprvé vytáhl po pěti minutách, když po Hozdově centru vytáhl tvrdou ránu J. Schulmeistera na roh a po něm hlavičkoval nekrytý Mar. Zachariáš vedle. V 11. min. po dalším rohu Mar. Zachariáš vypustil na branku Admiry dělovku, která však nebyla příliš umístěná a Michal dokázal zakročit. Ve 28. min. centroval čáslavský Dian, do hlavičkového zakončení se důrazně tlačil Kocourek, ovšem i tentokrát Michal vyškrábl míč do bezpečí. Horko bylo před jeho brankou i ve 32. min., když přihrávku O. Sedláčka do malého vápna Kocourek v tísni nedokázal usměrnit do sítě. Ve 34. min. se hosté konečně dočkali: Uprostřed hřiště získali míč, který Kocourek v šestnáctce přenechal Schulmeisterovi a ten už neměl problém Michala propálit - 0:1. Jenže o dvě minuty později stálo u Zenitu i štěstí, když domácí Ondrik po rohovém kopu hlavičkoval do břevna a pak vysoko přestřelil.

Odpor domácí Admiry hosté definitivně zlomili po přestávce: Nejprve Kocourek pěknou individuální akcí proti sobě vytáhl brankáře a pak zakončil technickým obloučkem do horního růžku - 0:2 a o dvě minuty později uklidnil Čáslav Dian z pokutového kopu - 0:3. Od této chvíle už bylo o postupujícím celku rozhodnuto, domácí Zichovu branku ohrozit nedokázali. Jejich útoky většinou končily velice nepřesnou finální přihrávkou a tak si Čáslav kráčela s přehledem pro postup do druhého kola. V 84. min. ještě brankář Michal chytal rohový kop, míč neudržel a pohotový Schulmeister stanovil konečný výsledek na 0:4.

„Byl to velice kvalitní zápas,“ začal hodnotit první ostrý start svého týmu čáslavský trenér Pavel Medynský a navázal: „Tato divizní mužstva, pokud mají soupeře na dostřel, mají motivaci. My jsme první poločas odehráli velice dobře, jenom jsme nedali šance. Ve druhé půli už jsme příležitosti proměňovali. Výsledek asi odpovídá hře a jsem rád, že jsme takto odstartovali podzim.“ V dalším kole na Čáslav čeká Slovan Liberec. „Mezi první a druhou ligou zase tak velký rozdíl není, i když v Liberci samozřejmě kvalita je. Ale pokud se hraje koncetrovaně a mužstvo je na soupeře připravené, tak Liberec bude mít v Čáslavi problémy,“ vzkazuje do Liberce Pavel Medynský.

V průběhu letní přípravy kouč vystřídal řadu hráčů, ovšem tým se zápas od zápasu zlepšoval. „V letní přípravě se nám vyhýbala zranění a nemoci, což je vždy důležité, aby hráči nevypadli z tréninku. Po této stránce to bylo super. Také to bylo dané tím, že všichni byli v Čáslavi na zkoušku, takže nic nemohli flinkat. Absolvovali jsme i soustředění s dvoufázovým tréninkem, takže začátek byl dobrý, uvidíme, jak to bude dál,“ shrnul letní přípravu trenér. Sestava ze zápasu z Admiry by asi měla být ta, která ve Vítkovicích odstartuje podzimní část II. ligy. „Beru to tak, že v kádru máme šestnáct hráčů a dva brankáře. Nemocný je Slezák a dále ještě řešíme příchod Pospíšila a Milana Zachariáše. Nekladu důraz na jedenáct hráčů, ale sestavu beru jako celý kádr a všichni se určitě prostřídají,“ slibuje kouč.

Branky: 34., 84. J. Schulmeister, 56. D. Kocourek, 58. pok. kop Dian. Rozhodčí: T. Kocourek - Filípek, Pokorný. ŽK: Martinic, Šafr (oba Admira). Diváků: 245. Admira: Michal - Kurek, Ondrik (46. Machata), Vlček, Hozar - Vobořil, Martinic, Smejkal, Kubice (63. Woth) - Mičko (69. Kejha), Šafr. Čáslav: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Mar. Zachariáš (74. Skopalík) - O. Sedláček (62. Kurák), Haniak, Dian (66. Příhoda), Hozda - J. Shulmeister, D. Kocourek. Trenér Pavel Medynský. Poločas: 0:1.