Fulnek – Čáslav 1:1

Už v 15. min. zachránil Čáslavské skvělým zákrokem Havránek proti střele Slončíka. Jenže o chvíli později z rozvinutého tlaku vytvořil Zenit první gól: po standardní situaci si dal ukázkového „vlastňáka“ Traxl – 0:1. Ten samý hráč mohl situaci odčinit o chvíli později, když šel sám na Havránka, ten však jeho pokus vyrazil. Před přestávkou ještě pálil domácí Kovář z úhlu vedle.

V 64. min. zahrozili i Čáslavští: na Vošahlíkův centr se marně natahoval Kocourek. Čáslavský útočník Kocourek šel o chvíli později dokonce sám na domácí bránu, jenže míč se mu zamotal pod nohy a upadl. V závěru byli nebezpečnější domácí: nejprve Krásův pokus vytěsnil na břevno Havránek, ovšem na pokus Pavlíka v 90. min. už byl krátký – 1:1.

„Bod s Fulneku je hodně cenný. Ovšem z utkání mám smíšené pocity,“ uvedl trenér Zenitu Pavel Medynský a pokračoval: „Vstřelili jsme branku po standardce, kdy si domácí dali vlastní gól. Bylo to tím, že jsme se hodně snažili.“

Pavel Medynský také chválil obrannou hru svého mužstva: „V průběhu utkání jsme dobře bránili, ve druhém poločase si soupeř nějaké šance vytvořil, ale stejně jsme nakonec dostali branku v 90. minutě.“ Čáslav dnes podržel i brankář Havránek. „Dneska nás taky velmi podržel Jirka Havránek,“ zdůraznil trenér.

„V utkání jsme si drželi vedení, ale v závěru jim vyšel jeden nákop na bránu a po dobré střele k tyči soupeř vyrovnal. Jsem rád, že jsme schopni udělat bod, ale musíme konečně bodovat naplno, abychom se odpíchli ze sestupového pásma. Budeme muset bodovat doma se Slováckem, i když to si říkáme doma pořád,“ ví trenér Medynský.

Pavel Medynský chápe nechuť diváků, ale prosí je, aby do Vodrant dorazili. „Touto cestou bych chtěl také apelovat na diváky, aby nám zachovali přízeň a podpořili nás. Nemůžu říct, že by na nás pískali, to klobouk dolů, ale musíme se stmelit, protože jsme malé město a musíme si navzájem pomáhat,“ vysvětlil Medynský.

V 94. minutě byl vyloučen čáslavský Hozda. „Hozda dostal v závěru červenou po dvou žlutých kartách. Vyšlo to ze hry, takže Mírovi nemůžu nic vyčíst. Zřejmě dostane podmínku, tudíž proti Slovácku nastoupí,“ oddychl si Pavel Medynský.

Branky: 90. Pavlík - 24. Traxl vlastní. Rozhodčí: Hájek - Gallo, Čecháček. ŽK: Král, Malohlava, Koštuřík - Haniak, Sedláček, Hozda. ČK: 90.+4. Hozda. Fulnek: Pospěch - Král, Krása, Kaprálik - Vyskočil (79. Koštuřík), Pavlík, Kovář, Slončík, Vajda - Smutný, Traxl (60. Malohlava). Čáslav: Havránek - Kotrba, Haniak, Skoupý, Hozda - Kurak, Sedláček, Vošahlík (88. Veselý), Skopalík - Strnad (90+4. Wolf), Kocourek (87. Jiroušek). Poločas: 0:1.

Michal Pavlík