VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čáslavské béčko na podzim trápila nestálost formy hráčů

Čáslav/ Jako nováčkovi v I. A třídě patří fotbalistům FC Zenit Čáslav B po podzimu sedmé místo ve skupině B, když získali jednadvacet bodů. Nebýt ale „hluchého“ období od osmého do třináctého kola, mohli na tom být daleko lépe. A také se jim nevedlo na hřištích soupeřů, kde dokázali urvat jenom čtyři body. “Mužstvo je mladé, hráči nedokáží v zápasech opakovat dobré výkony,“ upozornil trenér Jiří Antoš.

18.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Slabinou Čáslavi B byly zápasy na hřištích soupeřů…
Při pohledu na výsledky zápasů doma a venku je jasné, že ano. Venku jsme bodovali málo, získali jsme jen čtyři body. Ale já výsledky vidím z jiného pohledu. Na hřištích soupeřů jsme sehráli pár dobrých zápasů, ve kterých jsme dokázali šedesát minut vést. Nezvládli jsme ale koncovku.

Můžete být prosím konkrétnější - v jakém smyslu nezvládli?
Byla to všechno většinou psychická záležitost. Pokud si celou sezonu vyhodnocuji, měli jsme velmi dobrou letní přípravu. Bylo nás hodně a sehráli velice dobré zápasy, s velice kvalitními soupeři a dá se říci, že divizními. Po pátém kole se to ale zlomilo a má to dva důvody: Hráči mají velký problém opakovat dobré výkony. Devadesát procent hráčů má kolísavou výkonnost. Druhou věcí byly výkony rozhodčích, které nás také stály několik bodů. V tom ale chybu nehledám, pokud bychom byli schopní dohrát dobře rozehrané zápasy a dávat góly, tak by s tím rozhodčí nedokázali dělat nic.

Čáslav B měla hluché období od osmého do třináctého kole, ve kterém pouze dvakrát remizovala: S Kosořicemi a Kouřimí…
V tomto období jsme ztráceli hlavně doma, s těmito relativně slabšími soupeři. Také jsme nedokázali udržet vedení, s Radimí jsme vedli 1:0, 2:0 a 2:1. Toto utkání bylo otázkou psychiky.

Čáslav B v průběhu podzimu vystřídala devětadvacet hráčů, včetně tří brankářů. Není to přece jen až příliš a neublížilo to týmu?
V Čáslavi je takto široký kádr v béčku tradiční. Tým má nějaký vývoj, ke konci chodili hrát i hráči z áčka. Na konec byl náš kádr úzký, kvůli zranění, ztrátě formě některých hráčů nebo odchodu některých na hostování. Na konci jsme byli rádi, když jsme dali dohromady třináct, čtrnáct hráčů, včetně dorostenců. V létě jsem viděl množství hráčů jako naši výhodu, možná, že někteří ne úplně pochopili svou šanci. Na začátku sezony jsem se vedením klubu dohodl, že kádr budeme mít schválně tak široký, aby si zkusili A třídu hrát sami bez pomoci áčka. Je škoda, že jsme to nedotáhli.

Co se stalo? Ztratili někteří hráči trpělivost a odešli radši na hostování?
Šlo jen o některé hráči, nechtěl bych to konkretizovat. Dokud jsme byli jako tým pohromadě a dokud v září nezačala škola, trénovalo nás pravidelně patnáct, šestnáct a mužstvo se pořád drželo. Zezačátku výborná tréninková docházka pak trochu utrpěla a chodilo nás osm, deset. Bylo to kvůli těm školám, zraněním a dalším věcem. Hráli jsme pořád dál, ale už tolik netrénovali, poněvadž se ani moc už nedalo.

Ani jeden hráč Čáslavi B neodehrál maximální počet 1350 minut. Nejvíce času na hřišti strávil Martin Janda…
Chyběl asi v jednom utkání, když byl pryč. To byl jeden z mála hráčů, který si udržel stálou výkonnost po celý podzim. V týmu jsme měli hráče, kteří jeden zápas odehráli výborně a pak propadli. Pokud takto kolísavou formu má sedmdesát procent kádru, nemůžou se dostavit výsledky.

Nejlepším střelcem týmu byl se šesti góly záložník Vojtěch Vondra…
S Vojtou jsem velmi spokojený, je to tvořivý hráč, hodně prospěšný při standardkách. Navíc umí dát gól, ale hluchý moment v sezoně ho také zastihl. Prvních osm kol odehrál velice dobře, pak dvakrát vypadl ze hry kvůli nemoci a zranění. Potom se svezl s těmi ostatními a už to sám neutáhl. To samé platí v případě Martina Brudného. Jeho pět gólů na obránce jsou také výbornou vizitkou. Spíše mě mrzí výkonnost útočníků, to je ale na delší povídání.

Ale přece jen, můžeme se k útočníkům vrátit ještě podrobněji?
Jarda Matoušek vypadal v letní přípravě nejlépe a pak se dostal na hřiště jen na dva zápasy. Ze hry ho prakticky na celý podzim vyřadilo zranění. I když to není žádný extra střelec, jeho poctivý přístup k zápasu a pracovitost na hřišti nám v pozdějších zápasech chyběly. Podobně i Vláďa Maxa. Pro mě jakoby výkonnostně zklamal, ale také to má svoje důvody. Byl zraněný, nemocný a také toho moc neodehrál. Dva zápasy se mu povedly, v dalších pak také propadl. Perspektivu má určitě i další útočník Michal Tyle. Ale musí to prokázat daleko více v B mužstvu. Má velké předpoklady a je to bývalý dorostenec, ale pro mě toho ukázal na útočníka málo. Míra Zikmunda dokud hrál, byl platný, ale jeho „životnost“ na hřišti byla s přibývajícím časem čím dál tím menší. Nakonec se rozhodl odejít a nemělo cenu mu bránit. Pavel Král je duší mužstva v kabině, výkony na hřišti už jsou ale také limitující. Jako útočník toho také moc nenahrál.

Jak jste spokojený s obranou?
V defenzivě se nám nedařilo. Na hře v obraně se hodně podepsal odchod Petra Holíka, i když skončil s fotbalem z osobních důvodů. Věřím tomu, že bychom některá utkání neztratili, kdyby byl na hřišti. Náhradu za něj doprostřed jsme neměli. Velkým zklamáním je pro mě výkonnost Petra Váni, který před rokem udělal velký skok a začal trénovat s áčekem. Také to má ale svůj důvod, téměř vůbec neabsolvoval letní přípravu, pak byl zraněný a podzim ho nezastihl v dobré formě. Je to ale hráč, kterému věřím a má persketivu. U něj je to otázka věku, aby dokázal posbírat zkušenosti, aby se dostal na nějakou úroveň. Určitě bude v Čáslavi hrát fotbal. Některé hráče bych chtěl naopak pochválit. Byli trpěliví, pracovali, až se to pak projevilo. Příklad je Jakub Krupička. Někteří to naopak neunesli a raději odešli hostovat. Podle mě se z toho také poučí, pro fotbal musí udělat více.

Podle odchytaných minut byl jedničnou v bráně Míšek…
Sezonu začal Michal, protože Mirek Potměšil byl zraněný a Miloš Říha odešel na hostování do Paběnic. V brankářích nevidím velký problém, Míšek s Potměšilem byli dobrou dvojicí. Uvidíme, jak bude v zimě vypadat Miloš Říha.

Dvě červené karty příliš nevybočují z podzimního průměru…
Jednu červenou kartu dostal Michal Míšek a jeho zkratovité jednání je neomluvitelné. O Jakubovi Svobodovi se bavit nebudeme, protože ten neudělal nic a dostal červenou kartu. Už několikátou…

B mužstvo Čáslavi trénuje i po skončení mistrovských zápasů? A kdy začne pravou zimní přípravu?
Udržujeme se v kondici, chodíme hrát fotbálek. Podmínky jsou v Čáslavi velice dobré. Budeme mít tři týdny dovolenou a začátek zimní přípravy bych si představoval 8. ledna 2008. Tento termín bude ale platit po dohodě s hráči. Máme domluvené i nějaké přátelská utkání, některé zápasy bychom měli odehrát místo áčka na zimním turnaji „Vyšehrad Dragoun Cup“. O přípravu strach nemám, je ale otázkou, zda se budeme schopni dát dohromrady podobně jako v létě. Uvidíme, zda se dokážeme z podzimu poučit.

Jaro v I. A třídě je vždy hodně bohaté na překvapivé výsledky, myslíte, že to nepoznamená psychiku mužstva?
Fotbal jsem hrál dlouho, znám to. Vím jak to chodí. Na každého ale dojde. Na hráče už by to taková psychická zátěž být neměla, měli by se poučit. I když jako bývalý hráč vím, jak to pak na hřišti chodí. Někdy je těžké ovládnout emoce a fotbal někdy dokáže být nespravedlivý. Pokud ale hráči budou k přípravě a zápasům přistupovat poctivě, vrátí se jim to v podobě dobrých výsledků. Ne třeba hned, ale třeba v následujícím kole. Za půl rok se pak práce zhodnotí.

Plánujete zimní soustředění?
Takový záměr jsem měl, ale nesplnili jsme podmínky vedení, abychom mohli mít takové požadavky. Uvidíme, v současné době je to neurčité.

Kolik předpokládáte, že se vám sejde hráčů na začátek zimní přípravy?
Nemůžu mluvit za hráče, ale očekávám, že se sejdou všichni. Všichni v létě chtěli hrát za Čáslav, chtěli bojovat o postup. Hrajeme ale sami za sebe, na jaře se musíme posunout dále a pak uvidíme. Pořád je o co hrát, a ti kluci hrají především sami o sebe. Všichni mají na vyšší fotbal, ne jen na I. A třídu.

Který z hráčů béčka má perspektivu prosadit se do áčka?
Někteří určitě perspektivu mají. S áčkem chodí trénovat Michal Tyle, jsou i další, kteří by se ve vyšším fotbale mohli prosadit.

18.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Střední Čechy – O lokality ve středních Čechách se nyní více zajímají členové týmů americké centrály softwarového gigantu Microsoft.

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT