Čáslav – Pardubice B 2:2 (1:2)

Hosté začali náporem a vypracovali si několik nebezpečných standardních situací, které obrana domácích odvrátila. Při své útočné snaze však hosté zapomněli na obranu a Jakub Špičák je mohl poprvé ztrestat. V samostatném úniku trefil jen vybíhajícího brankáře Čihaře. V deváté minutě fauloval v pokutovém území Vajgl a hosté se z penalty dostali do vedení 1:0. Za deset minut podruhé běžel na hostujícího brankáře Špičák, ale jen zkopíroval svůj první neúspěšný pokus. Hosté lépe kombinovali a vynutili si převahu, domácí jim nechávali prostor a jejich hra postrádala pohyb a důraz. Přesto se ve 33. minutě dočkali vyrovnání. Po pěkné akci a střele Císaře se k dorážce dostal Špičák a tentokrát si dal záležet -1:1. Jenže se dlouho neradovali – z výkopu brankáře se po nedůslednosti obrany dostal míč k útočníkovi Pardubic a ten přehodil Výborného – 1:2.

Po obrátce došlo k hromadnému střídání na obou stranách, za domácí nastoupili do hry Mlynka s Horváthem, hostující trenér Nešický vystřídal dokonce čtveřici hráčů. A střídání lépe vyšlo domácím. Po pěti minutách se po rychlé akci dostal do úniku Mlynka, jeho střelu vyrazil Čihař jen před dobíhajícího Horvátha a ten do prázdné branky srovnal skóre na 2:2. Hra domácích se proměnila, přidali na důrazu a pohybu a vypracovali si i další šance. Jenže s jejich proměňováním si nedokázali poradit. Jen Jakub Špičák se dostal do dalších dvou slibných pozic. Poprvé místo přihrávky na volného Hrstku volil střelu z úhlu, podruhé v samostatném úniku zvolil kličku brankáři, který ho v souboji podrazil, a protože rozhodčí střet neposoudil jako penaltový, skončilo utkání nerozhodným výsledkem.

"Je to další domácí ztráta. Dnes to bylo o dvou rozdílných poločasech a hlavně o neproměňování šancí," podotkl trenér čáslavských mladších dorostenců Jiří Parachin. "Šli jsme snad pětkrát sami na brankáře, ale ne vždy jsme situaci řešili optimálně. Potěšitelný je návrat Michala Mlynky, který po doléčení zlomeného kotníku z přípravy byl oživením a hrál s velkou chutí," dodal.

Branky Čáslavi: 33. Špičák, 45. Horváth. Rozhodčí: Chládek – Ledvina, Koleček. Čáslav: T. Výborný - Langr, Hejný, J. Kročák, Vajgl (53. Fuxa), Císař (41. Horváth), Zikmunda, M. Výborný, Fuksa (41. Mlynka), Hrstka, Špičák (71. Nálepa). Pardubice B: Čihař - Burget, Šejvl, Janata, Brych, Hanč, Nešický, Petráň, Polák, Baudyš, Hovorka. Střídali Hošek, Mráz, Jedlička, Hodás.