Chotusice - Žleby 0:0

Jako první zahrozili Chotusičtí: V 10. min. Vobořil poslal ostrý přízemní centr před brankáře Auersvalda, jenže Valuch minul a míč proletěl kolem brány bez teče. V 19. min. Žilka poslal dlouhý pas do pokutového území hostů, ovšem Kroutil hlavičkoval jen do míst, kde stál žlebský gólman. Ten si poradil i s následnou střelou Roubíčka po rohovém kopu. Žleby postupně vyrovnaly hru, ovšem Vrána v domácí bráně moc práce neměl. Ve 32. min. sebral míč před dotírajícím Němcem.

Do druhého poločasu Chotusice vlétly jako uragán. Ve 48. min. Valuch uvolnil Kroutila, jehož největší šanci zápasu zlikvidoval skvělým zákrokem žlebský gólman Auersvald. Ukazát se pak musel i domácí brankář Vrána, když Hamsa poslal do příležitosti Hrdličku a chotusický gólman vyrážel míč na roh. V hektickém závěru nejprve domácí Němčik viděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen, přesilovka hostů ale trvala jen osm minut. To se nechal vyloučit za zbytečné řečnění Hamsa. Skóre se ale nezměnilo a remíza byla vítězstvím domácího celku.

Z hrajícího trenéra Sokola Chotusice Ladislava Rajma samozřejmě vyzařovala spokojenost. „Stejně jako vloni se Suchdolem B jsme dnes hráli o postup,“ upozornil kouč a pokračoval v hodnocení zápasu: „Utkání bylo svým způsobem vyhecované a nervozní.“ Podle trenéra se potvrdilo, že poslední krok bývá nejtěžší. „Neproměnili jsme dvě šance, soupeř takové neměl,“ vracel se k zápasu a pokračoval: „Žleby hrály svou nakopávanou hru, na kterou mají hráčské typy. Kdybychom své šance dali, mohli jsme v 50. minutě slavit.“ Oba chotusičtí útočníci, Kroutil i Valuch, byli v obraně hostů dost osamocení. Záloha je příliš nepodporovala a viditelně se více věnovala obraně. „Neproměněné šance se podepsaly na psychice hráčů, podvědomě hráli s tím, že jim stačí remíza. I když to bylo velmi nebezpečné, Žleby totiž umí hrát standardky. Škoda, že Kroutil nepotvrdil svou suverenitu v žebříčku střelců třetí třídy,“ pokrčil rameny Ladislav Rajm. „Žleby hrály slušný fotbal, škoda. Možná bychom si zasloužili postoupit oba dva. Ale takový je fotbal, vloni jsme to odnesli my, když Suchdol B dával gól tři minuty před koncem,“ připomněl.

Prémie za postup v Chotusicích vypsané neměli, ovšem oslavy i tak určitě vypuknou. „Postup jsme chtěli všichni, máme připravené nějaké fondy, takže oslavy už jsou v kompetencích hráčů,“ usmíval se Ladislav Rajm.

V závěru utkání Žleby svého soupeře zavřely před jeho bránou. „Vyloženou šanci jsme tam ale neměli,“ pokrčil rameny trenér SK Transpa Spartak Petr Kamenský. „Zápas ale kapku nezvládl rozhodčí,“ postěžoval si. „Po faulu bez míče měl jít domácí hráč ven a bylo by to zase jiné, hráli bychom proti devíti,“ pokrčil rameny. Ovšem sudí Martin Šanda vyloučil hostujícího Petra Hamsu. Za zbytečné řeči. „To byla samozřejmě nedisciplinovanost, ale kdyby rozhod〜čí předtím nechyboval, nebyly by řeči,“ trval si na svém.

Rozhodčí: Martin Šanda. ŽK: Seemann, Valuch, Němčik - Němec. ČK: 68. Němčik - 76. Hamsa. Diváků: 200. Chotusice: Vrána - Vobořil, Balvín (19. Smejkal), Strnad, Roubíček - Žilka, L. Jiroušek, Seemann, Němčik - Valuch, Kroutil. Trenér Ladislav Rajm. Žleby: Auersvald - Bukáček, Cakl (86. Z. Vondra), Zadina, Marousek - Hrdlička, Forman, Hamsa, T. Jiroušek (83. Navrátil) - Varga, Němec. Trenér Petr Kamenský.