Církvice - Malešov 0:4

Hosté zcela ovládli začátek zápasu. Jenže prodírající se Lupínek před brankáře Cinka svou akci ke gólu nedotáhl, pak se od zdi odrazil trestný kop K. Křivohlavého a Mysliveček dorážel vedle a v 19. min. gólman Cink s drobnými problémy krotil Železného ránu ze střední vzdálenosti. Malešov se dočkal až ve 23. min.: Po vtipně rozehraném rohu P. Novák jemně tečoval Železného střelu do církvické sítě - 0:1. Církvičtí poprvé vážněji ohrozili gólmana M. Moce až ve 26. min., jenže Pleva mířil z trestného kopu vedle. Domácí soupeři více zavařili ve 31. min.: Dvořák poslal do malešovské šestnáctky J. Nováka, proti kterému dobře vybíhal M. Moc a dorážku Dvořáka vykopl hostující kapitán P. Novák do bezpečí. To ve 38. min. nádherná Lupínkova rána zapadla do horního rohu církvické brány - 0:2. Výsledek mohli Církvičtí upravit tři minuty před přestávkou, ovšem po centru Dvořáka J. Novák hlavičkoval jen do tyče. V samotném závěru pak po pěkné kombinační akci domácích M. Volenec z bezprostřední blízkosti trestuhodně přestřelil.

Po změně stran domácí soupeře ještě více přitlačili, ale byli to oni, kdo opět inkasoval. V 52. min. je potrestal z rychlého protiútoku a samostatné akci Bukovič - 0:3. Malešov tak dal jasně najevo, že dobře rozehraný zápas už nehodlá soupeři pustit, navíc v 65. min. Bukovič předložil balón do malého vápna Novotnému, který ze své druhé šance upravil na 0:4. Hráči Církvic M. Moce nedokázali překonat ani z těch nejvyloženějších šancí, jako například v 70. min. P. Novák ve stoprocentní pozici trefil jen malešovského gólmana. V 79. min. pak ještě Železný poslal do příležitosti K. Křivohlavého, který ale už skóre nezakulatil.

„Spokojený být nemůžu,“ vzdychl trenér SK Církvice Zdeněk Vraný a doplnil: „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy a na hřišti to bylo znát.“ Ještě před přestávkou domácí mohli vsítit kontaktní gól, navíc jim patřil i začátek druhé půle. „Bylo to špatné, soupeř byl lepší,“ uzavřel.

To malešovští hráči udělali svému trenérovi Josefu Klečákovi radost. „Myslím, že jsme sezonu zakončili dobře,“ usmíval se lišácky a navázal: „4:0 v Církvici je dobrý výsledek, pro jaro jsme si připravili dobrou výchozí pozici. Neříkáme, že postoupit musíme, ale pokud to bude možné, nahoru půjdeme.“
Na hřišti SK Církvice se Malešov představil v plné síle. „Chyběl jen Radek Špitálník, nikdo jiný. V Malešově se dala na podzim dohromady dobrá parta,“ mnul si ruce nakonec Josef Klečák.

Branky: 23. P. Novák, 38. Lupínek, 52. Bukovič, 65. Novotný. Rozhodčí: Petr Dolejš. ŽK: M. Volenec, Hruška - P. Novák, Mysliveček, K. Křivohlavý. Diváků: 50. Církvice: Cink - R. Kubín, Hruška, Vl. Volenec, Pleva - Kůta, Dvořák, M. Volenec, P. Novák - Jirout, J. Novák. Trenér Zdeněk Vraný. Malešov: M. Moc - P. Kraus, P. Novák, Lupínek, Zajíc - Mysliveček (76. Vokoun), Železný, Prášek, Bukovič - Vlček (46. Novotný), K. Křivohlavý. Trenér Josef Klečák. Poločas: 0:2.

Výsledky ostatních dohrávek: Sokol Hlízov - Spartak Žleby 2:4, SK Miskovice - Sokol Potěhy 1:8, H. Bučice - Sázava B 2:2, Vrdy B - Křesetice B 5:2, Č. Janovice - B. Podolí B nehráno (přeloženo na sobotu 8. prosince od 14 hodin na umělé trávě v Kutné Hoře), Paběnice B - Horky 0:3 kont. ⋌(res)