Český Dub - Čáslav 1:0

Utkání dvou sousedů v tabulce nepřineslo líbivý fotbal. Domácí se snažili o něco více a brankou v závěru utkání si připsali tři body a přeskočili Čáslav v tabulce. Hosté nastoupili do utkání bez pěti hráčů základní sestavy, a v sestavě se postupně objevilo šest mladších dorostenců.

Celý první poločas byl bojem o střed hřiště. Domácí se představili jako fyzicky vyspělý celek se dvěma výbornými hrotovými hráči. Do blízkosti Kotěrovy brány se však nedostávali a tak pálili ze střední vzdálenosti. První bombu Kotěra vyrazil s obtížemi na břevno, druhou na roh a třetí mířila do jeho náruče. Střelecké pozice měli čáslavští podobné, jenže Krupička i Šimon pálili vysoko nad.

Druhý poločas přinesl vyrovnanější a ještě méně záživný fotbal. Domácí se sice snažili, jenže hosté pozorně bránili a občas vyrazili k rychlému protiútoku. Vše směřovalo k bezbrankové remíze, když přišla 83. min.: Aut u vlastního vápna Čáslavští hodili soupeři a ten je za to nemilosrdně potrestal. Závěrečný nápor už přišel vniveč.

„Domácí vyhráli zaslouženě, chtěli o malinko víc a o ten gól byli lepší,“ přiznal čáslavský trenér Václav Vondra a navázal: “ Jsem zklamaný z toho, že celý zápas poctivě odbráníme a jedna chyba vše zmaří. Ale dnes jsme si vyhrát nezasloužili, hráčů bojovalo jen deset a celkový přístup se zhoršil. To, že nám chybělo pět hráčů ze základu a Wolf se zranil koncem prvního poločasu je fakt, jenže hráči ho nesmí brát jako alibi nebo výmluvu. Mladší se snažili a bojovali, bohužel k zisku alespoň bodu to nevedlo. Doufám, že někteří zranění a nemocní se vrátí na sobotní utkání, potřebujeme zvýšit konkurenci. Zápas s Mladou Boleslaví pro nás bude hodně důležitý.“

Čáslav: Kotěra - Pekárek, Votava, Kulhánek, Hudec - Kročák, Krupička, Hošek, Wolf (46. Semrád) - Šimon, Šrámek (71. Kavánek). Trenér Václav Vondra.