Čáslav – Pardubice B 2:2

Úvodní minuty utkání patřily hostům, jejich tlak ovšem eliminovala obrana domácích, a tak jejich snaha končila ještě před pokutovým územím. Dorostenci Zenitu se dostali v úvodu k několika rychlým protiútokům, které ovšem končily většinou nepřesnou přihrávkou.

Zhruba od patnácté minuty se vyrovnala i hra v poli, ale ani jeden tým si nepřipsal vyloženější šanci. První branku přinesla 30. minuta, kdy Frejlachův roh gólman hostí neudržel a Hejný doklepl do prázdné branky. Jedinou vyloženou šanci hostí spálil nad hlavičkující útočník o chvíli později.

Druhá půle se nesla ve znamení snahy hostí o vyrovnání. To přišlo v 55. minutě. Trestný kop propadl za stopery a hostující útočník spolu s nešťastným zásahem Votavy vyrovnal. Ovšem o dvě minuty později vyslal vynikající kolmicí Růžička do úniku Vojtíška, ten obešel i gólmana a domácí byli opět ve vedení.

Hosté si však vytvořili opět tlak a narozdíl od prvního dějství i šance. Domácím se jejich neproměňování nedařilo trestat, přestože i oni měli několik velmi slibných rychlých protiútoků. Vyrovnání přinesla předposlední minuta, kdy na trestný kop z hranice vápna gólman Petráň nedosáhl.

„Výsledná remíza je spravedlivá, i když hosté měli míč častěji na svých kopačkách. S naší hrou úplně spokojený nejsem, od některých hráčů jsem čekal víc. Výkon však odpovídá stádiu přípravy, kdy jsou před námi ještě skoro dva měsíce trénování, přesto je na některých hráčích patrný výkonností pokrok,“ uvedl trenér čáslavských starších dorostenců Václav Vondra.

„Jsem rád, že máme v týmu konkurenci a že hráči, kteří chtějí nastupovat musí kvalitně trénovat. V utkání jsme se museli obejít bez Hudce (trénoval s B – muži) a nemocných Zadiny, Parachina, Dlouhého, Semráda, Mlynky a Cíaře. Jsem rád, že se podařilo dotáhnout hostování Jirky Růžičky, který působil minulý půl rok ve Spartě Praha, a ústně jsme dohodnuti na působení Martina Votavy, který se vrací ze Slavie. Doufám, že se v brzké době vrátí po zranění i gólman Výborný,“ přeje si kouč.

Branky Čáslavi: 30. Hejný, 57. Vojtíšek. Poločas: 1:0.

Čáslav: Petráň – Kročák, Růžička, Hejný, Langr – Smetana, Votava, Frejlach, Altmann – Špičák, Kavánek, střídlali Zelený, Vojtíšek, Zikmunda.

Václav Vondra