V současné době se Tomáš Frejlach zotavuje po operaci a čeká ho rehabilitační pobyt v Německu. „Na ten odjedu v úterý,“ upřesnil o víkendu a dodal: „Zatím to vypadá dobře, začínám normálně běhat. Doufám, že se do fotbalu vrátím v průběhu letní přípravy.“ Až se vrátí do Slovanu Liberec, nebude ho vítat trenér Vítězslav Lavička. Toho tam totiž nahradil jeho asistent Michal Zach. „Je dobře, že u týmu zůstal asistent a že bychom mohli pokračovat v podobném stylu. Je to podobný typ jako Víťa Lavička,“ podotkl reprezentační záložník.

S jednadvacítkou ale na Euro kvůli zranění odjet nemohl. „Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat. Je to fotbal,“ pokrčil rameny. Kdyby s týmem odjel, možná si ho mohl vyhlédnout nějaký velký zahraniční klub. „To nevím, ale je to škoda. Každým takovým těžkým zraněním se kariéra zbrzdí. Jsem ještě mladý, nedá se nic dělat,“ opakoval s nadějí v hlase.

Ještě v neděli před zápasem s Itálii doufal, že Česká republika by se na olympiádu mohla probojovat. „Bude to ale hodně těžké,“ zdůrazňoval. Češi nakonec Italům podlehli 3:1 a v tabulce základní skupiny na ně zbylo poslední místo.