Čáslav - Jihlava 1:0

Zápas začal chybou v čáslavské rozehrávce, kterou proti Holcmanovi napravil brankář Malík. Na hráčích Zenitu bylo opět hodně znát, že spolu hrají poprvé. Vázla jim kombinace, nevypracovali si vážnější šanci, nemluvě o koncovce. Ve 25. min. zkoušel Malíka ohrozit Benda, ale ani on neuspěl. Po přestávce trenér Pavel Medynský poslal na hřiště další hráče a druhá půle byla ze strany Čáslavi daleko lepší. Diváci už mohli vidět náznaky šancí, v 50. min. Slezákův trestný kop vytáhl jihlavský brankář, na druhé straně si gólman Zich poradil se stejnou standardní situací Netrdy. V 62. min. si Fiala zpracoval míč, v šestnáctce se zbavil Mich. Zachariáše, ale naštěstí pro domácí pak v záklonu vysoko přestřelil. Čáslavští se ale daleko více tlačili na polovinu soupeře, napadali jeho rozehru a výsledkem byla premiérová letní branka: V 78. min. unikl po pravé straně Kocourek a míč předložil před prázdnou bránu J. Schulmeisterovi - 1:0.

Čáslavští mají za sebou třetí přípravný zápas. „Jak už jsem říkal minule, jsme v plném tréninku. Ale naše hra je rozhádaná, je vidět, že kluci na sebe nejsou zvyklí,“ shrnul utkání trenér FC Zenit Čáslav Pavel Medynský a pokračoval: „I když už náznaky v naší hře jsou, stále je to podle mě málo. Úroveň druhé ligy je trochu výše, kvalita našich hráčů ještě není taková a tak budeme ještě hledat.“

Tři zápasy ukázaly, že Zenitu zatím chybí nejvíce mezihra, vytvoření si šance a koncovka. „Chybí kombinace, podržení míče. Vylákání soupeře, hrajeme hodně zbrkle. Beru, že se hráči chtějí předvést, nemůžu si stěžovat na pohyb, nemůžu říci, že by nechtěli. Nasazení je celkem v pořádku, ale malinko nám chybí fotbalová kvalita,“ uvedl Pavel Medynský.

Dva poločasy v Hostovlicích byly ze strany Čáslavi jiné, přičemž se zdá, že druhý byl kvalitnější. „Druhá půle byla lepší, ale na druhou stranu soupeř moc nevystřídal, my jsme naopak poslali na hřiště jinou jedenáctku. V tempu se hrál i první poločas a tak hostům asi rychleji docházely síly,“ upozornil kouč a dodal: „Přesto jsme šli více do zakončení a byli vpředu aktivnější.“

Branka: 78. J. Schulmeister. Rozhodčí: Navara - Novotný, Koleček. Diváků: 30. Čáslav I. poločas: Malík - Kotrba, Skoupý, Franc, Durajka - Skopalík, Haniak, Příhoda, Věchet - Strnad, Foltán. Čáslav II. poločas: Zich - Mar. Zachariáš, Stašek, Mil. Zachariáš, O. Sedláček - P. Sedláček, Slezák, Hlísek, Urban - J. Schulmeister, Kocourek. Trenér Pavel Medynský. Poločas: 0:0.