Sázava - Bílé Podolí 0:0

„Je to škoda,“ pokrčil rameny nad bezbrankovou remízou jeden ze sázavských trenérů Martin Bárta. „Sérii dvou zápasů doma jsme chtěli začít dobře, ale nakonec jsme rádi, že jsme ten jeden bod získali,“ shrnul zápas a doplnil: „Bílé Podolí si vytvořilo o jednu vyloženou šanci více. Ani na jedné straně ale gól nepadl, při našich šancích hosty podržel výborně chytající brankář Aleš Beran. S výsledkem jsem nakonec spokojený. Nevím, jestli hráči toto utkání trochu podcenili, nepodali stoprocentní výkon. Hosté si zaslouženě odváží bod.“ V dalším kole do Sázavy přijede Vlašim C. „To je pro nás velká neznámá, je otázkou, s kterými hráči přijedou. Je ale další zápas doma, měli bychom vyhrát,“ prohlásil nakonec trenér Martin Bárta.

„Se Sázavou jsme ještě nebodovali, proto jsem spokojen,“ připustil trenér FC Bílé Podolí Miloslav Čepek a hned dodal: „Jediné, co mě mrzí, je to, že jsme nevstřelili branku. Bod zvenku je krásný, ale gól jsme nedali.“ Podle trenéra FC Bílé Podolí byli přece jen o něco lepší hosté. „I domácí uznali, že v prvním poločase jsme určitě byli lepší.“ Samotné utkání Miloslav Čepek moc rozebírat nechtěl. „Zhodnotit by ho mohlo žluté trio,“ naznačoval a doplnil: „Ne, že by něco ovlivnili, domácí nás ale ve druhém poločase přimáčkli zásluhou rozhodčích.“ Do Bílého Podolí v dalším kole přijede FC Zenit Čáslav B. „To nebude lehký soupeř, je to jasný favorit celé soutěže. Je jen ostuda, že Čáslav vůbec připustila pád béčka z I. A třídy. Je to tým, který už letos měl bojovat v I. A třídě o postup do krajského přeboru. Je to favorit, ať hraje doma nebo venku.“

Sázava: Štěpánek - Schneider - Sedláček, Haláček, Skála - Michálek, L. Nepraš, Čermák, Konopiský (55. Jiří Novák) - Rezek, Bulíček. Trenéři Martin Bárta a Petr Čermák. Bílé Podolí: Beran - L. Toman, Semínko, L. Bíža - L. Štoček, R. Svoboda - Josef Fejfar, P. Štoček, Skala - Šálený, Kupka (80. Lehman). Trenér Miloslav Čepek.

Trhový Štěpánov - Paběnice 1:1

Paběnice odjely do Trhového Štěpánova minimálně pro jeden bod. „Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, jsme z remízy zklamaní,“ pokrčil rameny paběnický trenér Luboš Votava. Měl na mysli hlavně tyč P. Mužátka z trestného kopu a další šance po přestávce za stavu 0:1. „Domácí vyrovnali v 80. minutě z pokutového kopu,“ konstatoval kouč. V dalším kole Paběnice budou hostit Kondrac. „Teď nás čekají tři těžká utkání: S druhou Kondrací, na hřišti třetího Kostelce a doma se čtvrtými Olbramovicemi,“ vypočítal Luboš Votava a navázal: „Kdybychom něco uhráli, byli bychom rádi. Jdeme ale od zápasu k zápasu, každé střetnutí je pro nás teď životně důležité.“

Branky: 80. pok. kop Nerad - 24. M. Zikmunda. Poločas: 0:1. Paběnice: Potměšil - Dvořák (87. Klatka), P. Mužátko, Blažek, D. Mužátko - Ivičič, Bohatý, Zikmunda, Blahník - Svoboda, Jeneš. Trenér Luboš Votava.

Čáslav B - Tupadly 4:0

Podle čáslavského trenéra Jiřího Antoše bylo utkání pro jeho svěřence poměrně jednoduché. „Přišlo mi, jako by soupeř byl odevzdaný, dopředu smířený s porážkou,“ upřesnil a pokračoval: „Tomu odpovídal i průběh zápasu. Do 15. minuty jsme rozhodli třemi góly a pak už jsme dohrávali v tréninkovém tempu.“ V dalším kole Čáslav B zavítá do Bílého Podolí. „Je to zápas venku a my se díváme jen sami na sebe a ne na soupeře. Chtěli bychom pokračovat ve výkonu z posledních dvou zápasů, nakonec i z druhého poločasu proti Paběnicím.“ Stínem utkání bylo vážné zranění Milana Miklušičáka. „Ve 20. minutě si zlomil ruku, už je po operaci a všichni mu přejeme brzké uzdravení,“ vzkázal mu Jiří Antoš.

„Hráči Zenitu bez zbytku splnili úlohu favorita, celé utkání udávali tempo hry a o jejich vítězství nebylo pochyb. Na rozdíl od našich hráčů z domácích čiší sebevědomí a pokud se neporazí sami, těžko je v naší skupině I. B třídy někdo fotbalově přehraje,“ shrnul utkání tupadelský trenér Karel Mikeš. Tupadly čeká o víkendu důležitější zápas se Sokolem Nespeky. „I s tímto vědomím jsme v Čáslavi nechali stát hráče, kteří jsou po nemoci a nebo se vracejí po zranění. Tak, aby byli k dispozici v dalších zápasech se soupeři, kteří jsou nám výkonnostně blíže,“ upozornil Karel Mikeš. Na hřišti proti sobě nastoupili i bratři Václav a Vojtěch Vondrové. „Vašek to měl podstatně složitější, protože to je hráč spíše do šestnáctky soupeře a tam jsme se my v tomto utkání dostávali sporadicky,“ připustil Karel Mikeš.

Branky: 5., 15. B. Franc, 10. Mich. Zachariáš, 60. J. Holík. Poločas: 3:0. Čáslav B: Míšek - M. Brudný, Petr Váňa, P. Holík, Svoboda - B. Franc, Vojt. Vondra, M. Janda, Miklušičák (20. J. Holík) - Král (80. Šimon), Mich. Zachariáš (70. Matoušek). Trenér Jiří Antoš. Tupadly: Kavánek - Šveřepa, Štainer, Dušek, Blahák - Kruml, R. Kopecký, Meszároš (65. Jiroušek), Hurný (55. Čmakal) - Vác. Vondra (60. Vančura), Chvátal. Trenér Karel Mikeš.