Polepy – Uhl. Janovice 0:1

Smůlovaté utkání mají za sebou hráči Polep. Nejprve v první půli Verner zneškodnil Kesnerem prováděný pokutový kop a v závěru zápasu potrestal Fialka brankou chybu jinak velmi dobře chytajícího brankáře Malého.

Již od začátku bylo jasné, že uhlíři nepřijeli jenom bránit. Po celém hřišti těsně obsazovali domácí hráče a znemožňovali jim rozehrávku, sami se při každé příležitosti hrnuli do útoku a především z dobře zahrávaných trestných kopů ohrožovali domácí branku.

V 33. minutě Suchánek při jednom ze svých výletů tvrdě vypálil, Verner míč neudržel a následný zákrok na dotírajícího Javorka rozhodčí ocenil napomenutím a penaltou, kterou ovšem Kesner neproměnil. Na druhé straně šance uhlířů na vedení zmařil pomezní rozhodčí, když při dorážce míče do branky signalizoval střelci postavení mimo hru. Po přestávce se Müller vysunul do útoku, ale ani začátek druhého dějství nepřinesl ve hře nic nového.
Až přišla 81. minuta. Ve snaze o rychlé rozehrání rukou „utekl“ Malému míč mimo trestné území, ten se za ním rozběhl a z nastalého zmatku těžil Fialka přesným obloučkem do opuštěné branky – 0:1.

Podběhnutí míče Vernerem předtím nepotrestal Mojžíš a stejný hráč v nastaveném čase a poslední možnosti zachránit bod mířil nad. Navíc hosté dostali dvě červené karty.

„Myslím si že to bylo dobré a rušné utkání, zejména závěr byl emotivní. První poločas bych viděl vyrovnaný, za domácí hrozil střelami Suchánek a domácí spoléhali i na jeho dlouhé pasy. Správně nařízený pokutový kop ovšem domácí nedali a tím si asi podřízli větev a nás zvedli.Ve druhé půli jsme již měli místy navrch a přežili jsme i závěrečný nápor když domácí naštěstí své šance neproměňovali,“ řekl Antonín Kapek, asistent trenéra uhlířů.

„Byl to urputný boj, který rozhodly individuální chyby, to se ale stává, takový je fotbal. Musíme hrát dál. Na vývoj utkání měla rozhodně vliv zmařená penalta, hosté by otevřeli hru, jinak musím přiznat, že hráli dobře. Oceňuji, že hráči dřeli a utkání odmakali. Přes absenci zraněného Zelenky nehrála obrana špatně. No nic, jedeme dál, získat body se pokusíme v Brandýse,“ řekl po utkání trenér Polep Miloš Malina.

Branka: 81. Fialka. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 3:5. ČK: 92.Verner, 93.Kopecký (oba Uhl. Janovice). Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Polepy: Malý – Týma, Kapic, Suchánek, Hůrka – Kesner (77. D. Kmoch), L. Kmoch, Müller, Dušek – Javorek, Slezák (46. Mojžíš).

U. Janovice: Verner – Kulhánek, Bohatec, Uher, Strnad – Böhm, Vedral, Kopecký, Svoboda (59. Wolf) – Jícha, Stoupa (65. Fialka, 92. Hromádka).

MILOSLAV KAPIC