Uhlířské Janovice – Kutná Hora 2:2

Derby začalo aktivitou domácího mužstva, jenže první kdo ohrozil bránu, byl kutnohorský Kozel, jenže ve vyložené příležitosti pálil jen do nohou Vernera. Avšak ve 13. min. srazil v pokutovém území právě Kozla domácí V. Svoboda a z nařízené penalty se nemýlil A. Schwarz – 0:1. Od té doby měli více ze hry hosté, kteří udeřili podruhé ve 29. min.: na krásný Kozlův centr si naběhl Fajfr a hlavou nekompromisně zavěsil – 0:2. V závěru první půle ještě domácí Verner vyrazil tvrdou ránu A. Schwarze.

Do druhé půle nastoupili domácí Uhlíři jako vyměnění. Brankář Vocel se vytáhl zejména proti šanci Wolfa. V 58. min. už přišlo snížení skóre, protože T. Kulhánek vymetl zpoza vápna šibenici Vocelovy brány – 1:2. Jedinou šanci měli hosté ve 2. půli, ale A. Schwarz pálil těsně nad. Zato domácí rázem vyrovnali: Wolf dostal míč do vápna a střelou po zemi překonal Vocela – 2:2. Na konci ještě šel ze strany sám na hostující bránu M. Svoboda, ovšem svůj lob poslal za bránu.

„V utkání o nic nešlo, ale bylo to utkání rivalů, kde šlo spíše o prestiž. Ani jedno mužstvo nechtělo prohrát a myslím si, že Kutná Hora byla v první půli o chloupek lepší,“ vyzdvihl výkon soupeře trenér Uhlířských Janovic Antonín Kapek a navázal: „Druhou půli se situace změnila, byli jsme aktivnější my a zaslouženě jsme vyrovnali. Škoda že Martin Svoboda neproměnil na konci ten únik.“

Na závěr Antonín Kapek dodal: „Jinak bych se chtěl rozloučit se čtenáři Kutnohorského deníku, popřát jim pevné fotbalové nervy a hodně zdraví.“

Trenér Kutné Hory Pavel Klouček byl nakonec s bodem spokojený: „Já jsem s bodem spokojený, protože dneska hráli čtyři sedmnáctiletí kluci. Sice jsme měli zápas ve svých rukou, ale já jsem tu nechtěl prohrát.“ V závěru střetnutí už byla na hráčích znát únava. „Hráli jsme náročný způsob hry a na klucích byla znát únava. Jsem rád, že jsme to dohráli i bez zraněných hráčů a zůstali v tabulce na stejné pozici,“ uzavřel Klouček.

Branky: 58. T. Kulhánek, 77. Wolf - 13. A. Schwarz (pk), 29. Fajfr. Rozhodčí: Nepovím – Karlík, Šafránek. ŽK: V. Svoboda – V. Vančura. Poločas: 0:2. Diváků: 180. Uhlířské Janovice: Verner – Šauer, T. Kulhánek, L. Bohatec, Strnad – M. Svoboda, Wolf, Uher, V. Svoboda – Jícha, Stoupa (81. Forster). Kutná Hora: Vocel – Skokan, Jouza (60. T. Šváb), Vančura, M. Šváb – Hačka, Kozel, Fajfr, A. Schwarz, Auer – Luňáček (69. V. Schwarz ml.).

Michal Pavlík