Kaňk - Sedlec 1:0

Utkání začali o něco lépe hosté, kteří připravili několik horkých chvil v šestnáctce Kaňku. Ovšem ze zmatků před kaňkovskou bránou nevytěžili prakticky ani žádné zakončení. To v 6. min. na druhé straně Macháček zastavoval v poslední chvíli brejk Reise. Asi největší šance hostujícího celku se narodila ve 31. min.: Po sérii přesných přihrávek Neubauer z pravé strany našel před bránou Kaňku úplně volného Jakuba Spáčila, který však pálil nad. Blíže ke gólu měli ale před přestávkou Kaňkovští: Ďoubal našel milimetrovým centrem na zadní tyč Pavlíka, kterého si hostující obrana ve své šestnáctce vůbec nevšímala, jenže domácí založník technickou střelou pálil jen do tyče sedlecké branky!

Dobrou pohodu kaňkovského publika umocnil ještě nástup jejich miláčků do druhého poločasu. Domácí se snažili soupeři vnutit svou hru, jenže si museli dávat pozor i na zadní vrátka. V 55. min. při trestném kopu Jakuba Spáčila domácí brankář Malina zůstal „na půl cesty“, ale Stolín naštěstí pro Kaňk hlavičkoval jen do jeho rukou. O třech bodech se rozhodlo v 59. min.: Výborného parádní centr z trestného kopu z poloviny hřiště zalétl do šestnáctky Sedlce a po Novotného hlavičce se balon odrazil od břevna do země a situaci ještě jistil dobíhající Ďoubal. Branku rozhodčí nakonec přisoudil kapitánovi Kaňku - 1:0. Hosté se pokusili o závěrečný nápor a v posledních minutách je v útočné snaze podpořil i brankář Šilhán, jenže nebezpečné byly i protiútoky Kaňku. Po jednom z nich v 81. min. Ďoubal pálil nad a v 86. min. udělal tečku za zápasem Zeman, který z trestného kopu nadějnou ranou jen těsně minul Malinovu bránu.

Branka: 59. Novotný. Rozhodčí: Jaroslav Rynda. ŽK: Mucha, Novotný, Zrzavý, Pavlík - Hyka. Diváků: 220. Poločas: 0:0. Kaňk: Malina - J. Růžička, Zrzavý (34. Lhotka, 78. Vintiška), Matz, Mucha - Pavlík, J. Horký, Novotný, Ďoubal - Reis, Výborný. Trenér Miroslav Tvaroha. Sedlec: Šilhán - Němec, Zeman, Macháček, Ullman (63. Hyka) - Jak. Spáčil, L. Tvrdý, Zdychynec, Klimpar (63. M. Poul) - Stolín, Neubauer. Trenér Zdeněk Tvrdý.

Ohlasy trenérů

Po vítězství nad ryvalem ze Sedlce kaňkovský kouč Miroslav Tvaroha přijímal gratulace ze všech stran. „Ve vyrovnaném utkání jsme zvítězili po velice zodpovědném a taktickém výkonu,“ shrnul utkání do jedné věty šťastný trenér. Připustil ale, že jeho svěřenci měli i štěstí při šancích soupeře, zejména v první půli. „To určitě, štěstí k tomu patří,“ ulevil si a dodal: „Bylo to derby, vyhecované utkání. Pro nás to ale dopadlo dobře.“

„Podle mě jsme viděli jeden z kvalitnějších zápasů okresního přeboru,“ začal své hodnocení zklamaný trenér Viktorie Sedlec Zdeněk Tvrdý a navázal: „Opravdu to bylo hezké derby. Šťastnější byli domácí, kteří dali gól. My jsme pár šancí neproměnili. Holt lepší vyhrál. Nebo spíše šťastnější.“

Deník sleduje rozhodčí

Jaroslav Rynda sobotní derby okresního přeboru Sokol Kaňk – Viktoria Sedlec zvládl a svým výkonem výrazně přispěl k výborné úrovni fotbalu na Kaňku. Svou slabší chvilku si vybral ve druhém poločase, ovšem drobnými chybičkami zápas rozhodně neovlivnil. Od začátku zápasu na zákroky nasadil přísnější metr, což bylo ve vyhecovaném střetnutí jenom dobře. Za celé utkání udělal 2367 kroků, což představuje asi 1660 metrů.

Další výsledky zápasů okresního přeboru

Křesetice - Suchdol B 0:2, Branky: Němec, Střihavka. Rozhodčí: Libor Koleček (K. Hora). ŽK: 3/3. Křesetice: Černovský - Rajdl, Faltýn, Nevole, Vlasák, Ptáčník, Hrbek, Bláha, Leopold, Suchorebský, Borovec. Střídal Černý. Suchdol B: Rumpli - Mikeš, Vavřina, Vanta, Suchánek, Škalda, Bureš, Böhm, Střihavka, Němec, Heger. Střídali Petrásek, Mana. Poločas: 0:2.

Zbraslavice - Zruč nad Sázavou 1:0, Branka: 15. Kruliš. Rozhodčí: Procházka (D. Bučice). ŽK: 3/5. ČK: 25. Hlava (Zbraslavice). Zbraslavice: Haták - Havránek, Semerád, Kruliš, M. Veselý - Hlava, Šindelář, Dubják - Höllge - Jursík, J. Veselý. Zruč n. S.: Staněk - J. Váňa, Koudela, Janata, Jelínek - Brož, Louda, M. Váňa, Frajt - Kohout, Matouš. Poločas: 1:0.

Uhlířské Janovice - Vrdy 0:0, U. Janovice B: P. Hromádka - Hrbek, T. Kulhánek, Blecha, D. Kocourek, Břenda - Chlád, M. Bohatec, Uher - L. Kocourek (70. Čížek), T. Hromádka (80. L. Novotný).

Kutná Hora B - Malešov B 1:0, Branka: Pav. Hulman. Rozhodčí: Jiří Čižinský (Suchdol). K. Hora B: Stratený - Miler, Oliva, Nedvěd, Hanzlík, Horký, Tomek, Železný, Auer, Thieme, Pav. Hulman. Střídali Procházka, Kratochvíl. Malešov: Bednář - Lupínek, Novák, Zajíc, M. Křivohlavý, Vlček, K. Křivohlavý, Hála, Cigán, Kraus, Urbánek. Střídali Kalfiřt, Štípek. Poločas: 1:0.

Malín - Rataje nad Sázavou 2:0, Branky: Novotný, V. Melša. Malín: Opasek - Schwarz, Šťastný, R. Dupal, Vrba - Navrátil, Vala, Kraus, Novotný - Hroch, V. Melša. Střídali P. Procházka, Zvolánek. Rataje n. S.: Gebauer - M. Novotný (46. Fencl), Z. Novotný st., Brabec, L. Novotný - Kulhánek, Rigo, Lanc, Sadílek - Z. Novotný ml., Hošek (70. Hrabánek). Poločas: 2:0.

Zbýšov - N. Dvory 3:0, Branky: Vrkota, Výborný, Babák (pok. kop). Rozhodčí: Dolejš (U. Janovice). ŽK: 2/3. Diváků: 70. Zbýšov: Tvrdý - Dvořák, P. Vebr, Junek, Valdman, P. Vavřička, Výborný, Babák, Prášek, Hybler, Vrkota. N. Dvory: Černý - Gygal, Radla, Kubín, Procházka, Rác, Rak, Zelený, Růžička, Pospíšil, Pavlík. Poločas: 2:0.

III. třída

Hostovlice - Potěhy 0:3 (0:2), branky: Chalupa, Richard, Peca.ČK: 0/1. Č. Janovice - Horky 4:0 (3:0), branky: Vavřina, Bouma, Picka, Zich. Chotusice - Rataje n. S. 6:1 (1:0), branky: Urválek 2, Jiroušek, Kroutil, Valuch, Smejkal - Veselý. Křesetice B - Žleby 0:3 (0:0), branky: Němec, Vondra, Hrdlička. Miskovice - Vrdy B 1:3 (0:1), Bartoš - Bíža 2, Novák (pok. kop). H. Bučice - Hlízov 2:0 (0:0), branky: Kadlec, T. Vetešník. B. Podolí B - Paběnice B 0:2 (0:1).

IV. třída - skupina A

Kačina - Církvice 1:1 (0:0), branky: Kopecký - Jirout. Štrampouch - Bratčice 2:0, branky: Petr Fuxa ml., Havránek. Záboří n. L. - Žleby B 3:2 (2:0), branky domácích: Daňo 2, Hollas. Zbýšov B - Tupadly B 1:3 (0:2), branky: P. Vebr - Papoušek, Vl. Závůrka, Kulhánek. Chotusice B - Vlkaneč 5:3 (0:3), branky domácích: Vrána 2, Výlet, Malkus, Strnad. Okřesaneč - Horušice 2:1.

IV. třída skupina B

Sázava B - Močovice 5:0 (1:0), branky: Kolčiter 2, Michálek, Krejcárek, Švehla. Kácov - Kluky 2:3 (1:2), branky: J. Výborný, Štorch - M. Kňourek 2, J. Kňourek. Kaňk B - Soběšín 0:3 (0:2), branky: Keltner 2, Zámostný. Nepoměřice - Sedlec B 4:3 (1:2), branky: Nouzák, Kmoch, Linek, Knol (pok. kop) - Poul, Novák, Hadrovský. Další výsledky: Okřesaneč - Horušice 2:1, Malín B - N. Dvory B 1:7 (1:2).