A ptám se hlavně předsedy OFS Kutná Hora Lubomíra Ledviny a členů STK, komisí pro mládež a rozhodčích. Uvedu příklad, který se odehrál 8. května 2007, kdy se hrálo druhé utkání finále poháru dorostu mezi SK Kluky a SK Miskovice na stadionu v Klukách.

Na utkání byl delegován rozhodčí Šanda, který při vstupu na stadion nese v jedné ruce výstroj rozhodčího a ve druhé diplomy s obálkami. Já se ho ptám: „To nikdo z OFS nepřijde poděkovat?“ Po poločase finálového utkání přišel nějaký pan Bohatý z Vodrant, člen OFS, který po zápase předal diplomy s dotacemi za první a druhé místo v poháru OFS K. Hora v dorostu. Tak to je něco, že? Takovýmto přístupem si celý OFS ušil z ostudy velký kabát. Je to o to smutnější, že ani výsledky finále pohárů žáků, dotostu a dospělých nebyly napsány ve fotbalovém zpravodaji. Osobně si myslím, že OFS má dost financí a možností, jak zajistit tři putovní poháry s podstavci, na kterých by byla jména vítězů. Také památné medaile za první a druhé místo v poháru. Pak by si někteří členové generality OFS mohli udělat čas a přijít na finálová utkání. Při té příležitosti by předali trofeje a poděkovali za celoroční úsilí. Myslím, že by tímto činem a hlavně takovým přístupem vzrostl zájem fotbalovým oddílů hrát o pohár OFS Kutná Hora jak v žácích, dorostu, tak i dospělých.

Děkuji za otištění tohoto článku. Po jeho přečtení se snad někteří funkcionáři rozhoupou a budou se snažit, aby byl fotbal nadále sportovní záležitostí a ne jenom koníčkem.