Kutná Hora - Čáslav 1:3

Zápas začal studenou sprchou pro domácí starší žáky, když ve 4. min. nedokázali odvrátit Strnadův trestný kop a Veselý uklidil míč do sítě - 0:1. Radost ale hostům vydržela přesně do rozehrání: To se individuální akcí prosadil R. Menšík a začínalo se znovu - 1:1. V 15. min. mohlo být pro domácí ještě veseleji. Po rohovém kopu hosté zapomněli u vzdálenější tyče na Pospíšila, který ale brankáře M. Výborného ani nadvakrát nepřekonal. Čáslavští se však nenechali vyvést z míry a na hřišti byla patrná jejich herní i územní převaha. Ve 20. min. Hejný ještě v souboji s gólmanem Sparty Mičem neuspěl, o pár okamžiků později už ale zařídil Zenitu vedení 1:2.

I druhá půle pokračovala podle podobného scénáře, hrálo se spíše na polovině Sparty a Čáslavští své vítězství potvrdili ještě jedním gólem. Ve 37. min. parádnímu samostatnému úniku Mlynky ještě chybělo jediné: Přesnější koncovka. Do střelecké listiny se zapsal až v 62. min. Ryšán. Ten se dostal do úniku a gólman Mičo mu pozici ještě usnadnil, když vyběhl později než měl - 1:3.

Domácí trenér Roman Výborný nepopíral, že soupeř působil fotbalověji. „Hrál ale bez šancí. Ze tří příležitostí dal tři góly,“ upozornil a pokračoval: „My jsme byli málo důrazní, na hřišti chybí nám komunikace.“

To trenér FC Zenit Čáslav Milan Miklušičák může být spokojený, jeho tým pět dosavadních výher rozšířili i o vítězství v Kutné Hoře. „Teď nás čekají dvě utkání: V Kladně a doma s Nymburkem. Tyto zápasy by mohly hodně naznačit,“ uvedl kouč, který je s herním projevem svého týmu spokojený. „Bylo to dobré derby. Vyhráli jsme zaslouženě, vypracovali jsme si více šancí, hlavně ve druhém poločase,“ shrnul středeční utkání v Lorci.

Branky: 5. R. Menšík - 4. Veselý, 21. Hejný, 62. Ryšán. Rozhodčí: Václav Pudil. Bez karet. Kutná Hora: Mičo - Schiller, Jan Štefl, Dvořák, Wágner - T. Menšík (56. Pašiak), Svoboda, Pospíšil, Zima - R. Menšík, Tůma. Trenér Roman Výborný. Čáslav: M. Výborný - Strnad, Veselý, Rolenec, Burian - Zoufalý (65. Pipek), Kvíčala, Goliáš, Hejný (47. Horyna) - Mlynka (42. Čeremi), Ryšán. Trenér Milan Miklušičák. Poločas: 1:2.