Úspěšnou sérii kutnohorské Sparty utnul lídr tabulky

KUTNÁ HORA - Starší dorostenci Sparty ČKD Kutná Hora hostili v devátém kole divize vedoucí tým aktuální tabulky – FK Mladá Boleslav B. O prohře domácích v neděli nakonec rozhodla kvalita a fotbalová vyspělost soupeře, který tak prokázal oprávněnost svého postavení v soutěži.

3.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jakub Geier

K. Hora - M. Boleslav B 1:3

Hosté začali náporem, ze kterého vytěžili sérii rohových kopů. Ty zahrávali velice dobře, ale Sparta se ubránila. Naopak se v 6. min. otevírala cesta před Janouškem, který ale mladoboleslavskou bránu přestřelil. Tlak hostů postupně mírně polevil, ovšem i přesto byli ke vstřelenému gólu blíže. Ve 36. min. se dožadovali pokutového kopu po zákroku Filipce na unikajícího Rozumného, jenže změnu stavu si nachali až na samotný závěr prvního poločasu: Synek po pravé straně vedl akci, po které vracel míč na pokutový puntík Pečínkovi. Ten sice ještě gól nedal, ale Zábraha už dorážel prakticky do prázdné brány – 0:1.

Kutnohorští vlétli do druhého poločasu jako uragán. Hned z rozehrání Luňáčkův lob skákal směrem do branky, Vorasický sice míč vykopl, ale podle rozhodčích už z brány – 1:1. Jenže ve druhé půli už byla vyspělost mladoboleslavských hráčů jasně znatelná. Lépe kombinovali, vytvářeli si šance po nacvičených akcích a tak dávali branky, když ještě další šance zahodili. V 58. min. Smetana vybídl k úniku Rozumného, který uklidil míč k tyči – 1:2. V 64. min. si pak Synek mohl odpustit viditelné šlápnutí na ležícího Procházku v přerušené hře, za které viděl jen žlutou kartu. Tečku za utkáním udělal v 78. min. Semík, kterému balón před bránu servíroval Rozumný – 1:3.

„Narazili jsme na první mužstvo tabulky, které tu kvalitu prostě má,“ uvedl kutnohorský trenér Bohuslav Šváb a pokračoval: „Zápas jsme jakž takž zvládli fyzicky, ale na naší straně fotbalovost taková nebyla. Na hru Mladé Boleslavi se nechá koukat, byla proti nám živější. Kluci chvílemi klesali i na mysli, ale jsem spokojen s tím, co odevzdali. Když prohrajeme s takovým mužstvem a takovým způsobem, není to vůbec žádná ostuda.“

Branky: 46. Luňáček – 45. Zábraha, 58. Rozumný, 78. Semík. Rozhodčí: Kubr – J. Zikmunda, Herda. ŽK: Luňáček, Hačka – Bým, Synek, Sameš. Diváků: 80. Poločas: 0:1. Kutná Hora: Stoupa – Štefl, Pospíšil, Procházka, Filipec (84. Vonšovský) – Hačka, Gono, A. Schwarz, Naď (68. Kopecký) – Luňáček (87. Černý), Janoušek (61. Vácha). Trenér Bohuslav Šváb. M. Boleslav B: Kanaval – Vorasický (81. Rulc), Pečínka, Bým, Sameš – Jeník (72. Šíma), Smetana, Zábraha, Falta (40. Synek, 88. Rejmon) – Semík, Rozumný. Trenér Vladimír Sedláček.

K. Hora - M. Boleslav B 1:1

Mladší dorostenci Sparty ČKD Kutná Hora nastoupili po dvou porážkách do zápasu tentokrát se snahou bodovat. V úvodu zápasu byli hosté aktivnější. Měli několik šancí, asi tu největší v 17. min., když šel boleslavský hráč sám na branku, ale brankář Dastych si poradil. Naopak domácí zahrozili v 21. min, kdy Váchovu střelu brankář vyrazil na roh. Míč si pak postavil Vácha, poslal přesný centr na Kulhánka a ten zavěsil hlavou – 1:0.

Ve druhé půli byla Boleslav přece jenom o trochu lepší. Přesto měl šanci Papoušek, ale střela šla do náruče brankáře. Domácí nakonec vítězství ne〜udrželi.V 75. min. po zbytečné ztrátě míče se hosté dočkali vyrovnání – 1:1.

Branka K. Hory: Kulhánek. K. Hora: Dastych – Filipec, Žídek, Vokoun, Kácovský, Vácha, Kulhánek, Papoušek, Nekola, Suk (71. Menšík), Klečák (62. Zeman) Trenér Miroslav Rumpli.