Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trenér Pavel Klouček: Sparta ČKD Kutná Hora má řadu mladých hráčů, kteří chtějí něco dokázat

KUTNÁ HORA - Fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora figurují po podzimní části I. A třídy s osmnácti body na devátém místě tabulky. „Do Kutné Hory jsem nepřišel, abych hrál o záchranu,“ zdůraznil Pavel Klouček, který na lavičce Sparty ve funkci hlavního trenéra vystřídal Jaroslava Bejlka. Postavení týmu v tabulce ale jasně říká, že o záchranu hrát bude a po zkušenostech z letošního jara by to nemuselo být jednoduché. „Strach nemám, Kutná Hora má dobré základy a svou kvalitu,“ prohlásil trenér Sparty ČKD Kutná Hora.

1.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Jak jste spokojený s částí podzimní sezony v Kutné Hoře?
Naskočil jsem k týmu až v průběhu soutěže, s hráči jsem se postupně seznamoval. Není to ale jednoduché. Mužstvo bylo v krizi a je těžké ho dostat nahoru. Na začátku to celkem fungovalo, ale potom přišly dva zápasy venku - v Poděbradech a Čejeticích - kde jsme získali pouze jeden bod. Celé to vyvrcholilo posledním zápasem s Uhlířskými Janovicemi. Ten zápas jsme nezvládli. I když se vyvíjel pro nás nepříznivě, mohli jsme ho zvládnout. Vyrovnali jsme a mohli se dostat i do vedení ještě v první půli. Naše hra se pak hodně zlepšila, v tom mě hráči nezklamali. Ve druhém poločase jsme inkasovali další branky a sami jsme šance neproměnili.

Pokud se ještě vrátíme k zápasu s Uhlířskými Janovicemi, bylo pro mnoho fanoušků překvapením, že v brance dostal přednost Stratený před Vocelem…
To je moje rozhodnutí. Jasně jsem řekl, že gólmany budu střídat. Nechci nikoho upřednostňovat, oba mají svou kvalitu a oba mají stejné šance.

Osmnáct bodů před jarními odvetami ale není mnoho…
Je to málo. Hráče jsem poznal a myslím, že v Kutné Hoře je zdravé jádro. Musíme ale na určitých postech posílit.

Už máte posily vyhlídnuté? Nebo alespoň naznačte, na které posty bude Kutná Hora posily hledat?
Určitě budeme potřebovat stopera, hodil by se nám i nějaký záložník. Měli by přijít dva až tři hráči.

Kromě domácího zápasu s Chocerady jste v dalších čtyřech zápasech dostali gól v prvních deseti minutách, v posledním utkání s Uhlířskými Janovicemi v první patnáctiminutovce…
Dostáváme branky na začátcích zápasů, ale s mužstvem to moc neotřese. Spíše mi připadá, že ho inkasovaná branky spíše povzbudí (úsměv). To je ale ironie. V těchto zápasech pak doháníme výsledky a to nás stojí hodně sil.

Z patnácti podzimních zápasů jste desetkrát prohrávali 1:0…
Za celý podzim mluvit nemůžu, protože v Kutné Hoře jsem od začátku nebyl. Ovšem i ze zápasů, ve kterých jsem tým vedl, je to dost. Pokud se ale mužstvo vhodně doplní typy hráčů, které bychom si představovali, tak by se kvalita fotbalu měla zvednout. Na sedmé místo v tabulce ztrácíme tři body. Nedá se mluvit o nějakých vysokých cílech, ale propast tak velká není. tabulka je vyrovnaná.

Ovšem na druhou stranu je Kutná Hora šest bodů od předposlední Kouřimi, která bude ještě o víkendu dohrávat zápas s Kosořicemi…
To je také pravda.

Jak jste spokojený se hrou obrany?
Bohuslav Šváb nastupoval jen z nouze, to je problém, který v zimní přestávce chci řešit. Na podzim jsme neměli jiného hráče, který by na tomto postu mohl nastupovat. Spokojený jsem s tím nebyl, ale jiné řešení jsem neviděl. Hráči, kteří by přicházeli do úvahy, trénovali málo, vlastně netrénovali vůbec. Do obrany buď přijde nový hráč, nebo tam zabuduji někoho z mužstva.

Hru celého mužstva asi poznamenal často chybějící Jakub Vančura, nejprve kvůli trestu a pak kvůli zaměstnání…
Jakub Vančura hraje bez tréninku a celé utkání nevydrží. Proto když on herně „odešel“, nakopávali jsme dlouhé balóny, protože to v záloze nefungovalo.

Takže Kutné Hoře chybí tvořivý záložník?
Nechybí, chybí nám Jakub Vančura, ale trénovaný.

V záložní řadě v posledních kolech chytal dobrou formu Štefan Auer, souhlasíte?
Pokud jste si všiml, Auer hrál v posledních zápasech vyloženě útočníka. Například proti Uhlířským Janovicím se do útoku přesunul už po deseti minutách, podobně tomu bylo ale už v jiných zápasech. Třeba ve druhém poločase v Poděbradech i v Čejeticích. S ním problém není, je to univerzální hráč. Na hřišti patřil k lepším hráčům, ale takto to říkat nechci. Protože za mého působení v Kutné Hoře někteří hráči, a on k nim patřil, měli určité propady v defenzivě. S defenzivou problémy máme. Na to bych se rád přes zimu zaměřil.

Sedmadvacet obdržených branek ale patří k průměru v I. A třídě…
Musíme ale zapracovat na defenzivní činnosti celého mužstva.

Nejlepší podzimní střelec v I. A třídě - skupině B je Kratochvíl z Jesenice, který dal čtrnáct gólů. Jak jste spokojený se šesti brankami nejlepšího střelce Kutné Hory Churavého?
Každé mužstvo, které střelce má, je ve výhodě. Protože kanonýr, který dokáže proměnit šance, mužstvo uklidní. Takových útočníků, kteří dokáží z pěti šancí dát čtyři branky, dnes ale tolik není. Dneska útočníci potřebují hodně příležitostí a to je problém i ve vyšších soutěžích. Je málo útočníků, kteří jsou tak produktivní. Takže šest gólů Churavého je na záložníka slušných, na útočníka by to bylo málo.

Tři vítězné góly dal Jiří Štainz…
Nechal se ale v Poděbradech vyloučit a oslabil mužstvo. Jinak kvalitu ale určitě má, ovšem chyběl nám.

Pět červených karet za podzim není málo, má Kutná Hora problémy s disciplínou?
Určití hráči reagovali podrážděně na vývoj zápasu, někteří to třeba nezvládli. Za mého působení v Kutné Hoře byl vyloučen Štainz v Poděbradech a v posledním utkání s Uhlířskými Janovicemi Bohuslav Šváb. Když se dotahují výsledky, ubývají rychle síly a koncentrace na výkon už je také jiná. S tím bychom ale problémy mít neměli. Jde o to, aby hráči věděli, o co jde. Aby chtěli i to, co chceme my trenéři. Abychom my z nich dokázali dostat maximum.

budete pracovat na zlepšení disciplíny?
Za mého působení v Kutné Hoře byli vyloučení jen dva. Co mám informace, tak to v předchozích zápasech tady bylo dost ostré. Na červených kartách se ale podíleli zkušení a nejstarší hráči - Bohuslav Šváb dvakrát, Václav Schwarz st. a Miroslav Vocel. Také to psychicky nezvládli. Mělo by to být pro ně poučení. Pro mě to je ale už uzavřená záležitost.

Pokud bychom vytvořili tabulku ze zápasů „derby“, bude Kutná Hora se dvěmi porážkami na posledním místě…
Čáslav neznám, ani jsem ji neviděl. Podle mě je všechno dané rozjezdem sezony. Tím se mužstvo dostalo do těžší situace, vlastně do krize.

Nemůže to také být tím, že Kutná Hora, klub s bohatou fotbalovou historií v současné době působí v nižší soutěži a mužstva z menších měst a vesnic se v zápasech s ní dokáží motivovat daleko více?
To svou roli také může hrát. Ze zkušenosti vím, že mužstva, která hrají se „slavnějším“ soupeřem, mají motivaci ukázat se. Na tom něco pravdy je, s tím souhlasit můžu.

Jaký je nejbližší program Kutné Hory?
Trénovat budeme do 7. prosince, v lednu začneme hrát domácí „Zimní turnaj“. Zimní přípravu začneme 5. ledna, týdenní soustředění proděláme v domácích podmínkách. V Kutné Hoře máme dobré podmínky, není potřeba vyjíždět někam daleko.

Co byste rád vzkázal fanouškům?
Aby nezanevřeli na Kutnou Horu. Jsou tady dobré základy, máme hodně mladých hráčů, kteří chtějí něco dokázat. Jak se ale říká: Je to běh na dlouhou trať.

V posledním kole dostal příležitost Jiří Luňáček. Je to signál, že ostatní dorostenci mají šanci?
Pokud bychom jiné hráče nesehnali, tak asi ano. S hráči to není tak jednoduché, ti kvalitnější do tak nízkých soutěží moc nechodí. I když Kutná Hora má tradici, bude to delší cesta.

Letos na jaře bylo v I. A třídě hodně překvapivých výsledků. Nemáte z tohoto pohledu obavy z jarních odvet?
Toho se nebojím. V Kutné Hoře kvalita je, nepřišel jsem, abych hrál o záchranu. Bohužel se nyní na této hranici pohybujeme.

Už máte nakoupené vánoční dárky?
V tomto věku už dárky nepotřebuji. Dárky se dnes dají koupit i těsně před Štědrým dnem.

1.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Ilustrační foto.

KRÁTCE: Pošta ve Zbraslavicích dočasně omezí svůj provoz

AKTUALIZOVÁNO

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 16. do 22. října naposledy rozloučí se svými blízkými.

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Kolínsko - Stavidla rybníka Vavřinec na Kutnohorsku se jako už tradičně v podzimním období o víkendu 14. a 15. října otevřela a jindy klidný Vavřinecký potok, zvaný rovněž Výrovka, se změnil v dravou bystřinu.

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

Kolín /FOTOGALERIE/ - Několik hasičských jednotek nejen z Kolína, množství sanitek, jednotky státní i městské policie, třískot rozbitého skla a vyprošťování zraněných okny vlaku a následné rozmísťování dle závažnosti zranění, v jednom případě dokonce exitus. Tak to vypadalo ve středu odpoledne na kolínském nákladovém nádraží, kde zmíněné složky záchranného integrovaného systému asistovaly u vlakového neštěstí. 

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: Jan Třískala odpovídal na dotazy čtenářů

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku ve středu od 18 hodin odpovídal online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení