Kutná Hora – Habry 2:5 (2:2)

Z počátku utkání měli mírnou převahu právě domácí, jenže byly to Habry, kdo jako první ohrozil bránu: ve 24. min. vychytal Vocel ve vyložené šanci J. Tomu. Hned v zápětí unikal dvou domácím obráncům M. Kudláček, ale vystřelil ležérně. Ve 27. min. už padla první branka: J. Toma dostal míč za obranu, kde ho poslal přímo za záda Vocela – 0:1. Po obdržené brance Sparta zabrala. Kozel však tváří tvář Valovi neskóroval. Ve 35. min. se už mladý kutnohorský fotbalista Kozel trefil v pádu a bylo vyrovnáno. Jenže o dvě minuty později zacentroval hostující Kudláček a J. Toma pohodlně zavěsil – 1:2. Branky padaly jako na běžícím páse: ve 39. min. trestný kop kutnohorského Kudláčka usměrnil pěknou hlavičkou do brány Kozel – 2:2.

Kutnohorský Kozel mohl hned po přestávce zkompletovat hattrick, ovšem jeho střelu vyrazil Vala. Ve 47. min. obehrál V. Schwarz ml. vybíhajícího brankáře Habrů, jenže T. Šváb míč do prázdné brány nedostal, a tak přišel trest. Krajíček zůstal úplně volný na penaltě a propálil Strateného – 2:3. Na druhé straně se ocitl v další šanci Kozel, ale hattrick mu nebyl souzen. V 60. min. vychytal Stratený unikajícího J. Tomu a trestný kop T. Švába vyrazil těsně nad hostující brankář. V 70. min. opět hosté hladce skórovali: centr z půlky poslal hlavou do kutnohorské sítě Krajíček – 2:4. Utkání gólově uzavřel haberský Kudláček, když zužitkoval pěkný pas za obranu a překonal Strateného – 2:5.

„Rozhodl špatný přístup k utkání, kdy jsme nechali opět soupeře rozbejčit,“ zdůraznil trenér Kutné Hory Pavel Klouček a přidal: „V obranné činnosti byly díry.“

V 10. min. navíc Kutná Hora přišla o střelce Auer, který si stěžoval na bolest svalu. „To nějak nechci řešit, ale každopádně je to klíčový hráč a jeho ofenzivní činnost chyběla,“ přiznal Klouček a pokračoval: „Hráči musí mít stoprocentní přístup jinak je to špatné. Pro mě je to zklamání dostat od takového soupeře pět gólů, ale hráči by si měli uvědomit, že musí hrát pořád na doraz.“

Branky: 35., 39. Kozel - 27., 37. J. Toma, 51., 70. Krajíček, 82. Kudláček. Rozhodčí: Pařez – Říha, Michal. Bez karet. Diváků: 10. Kutná Hora: Vocel (46. Stratený) – Rathauz, Jouza, V. Vančura, M. Šváb – T. Šváb, Churavý, A. Schwarz (46. V. Schwarz st.), Kudláček (71. Fajfr) – Auer (10. Kozel), V. Schwarz ml. Trenér Pavel Klouček.

Michal Pavlík