Kutná Hora – Teplýšovice 2:2

Už ve 2. min. vychytal Fillip domácího útočníka Auera. O šest minut později se už domácí prosadili:: po rohovém kopu otevřel skóre Vančura – 1:0. V 15. min. chyboval T. Šváb a celou situaci musel uhasit Vocel. O chvíli později kutnohorský brankář skvěle zasáhl proti průniku Podhorského. V závěru první půle nejprve neskóroval Auer, a poté rána V. Schwarze st. prolétla jen těsně vedle teplýšovické brány.

Po přestávce překvapili všechny kutnohorské příznivce hráči hostí, když ve 47. min. překonal Vocela Podhorský – 1:1. V 57. min. pálil do boční sítě hostující Škvor a na druhé straně V. Schwarz st. protáhl Fillipa. V 70. min. po trestném kopu T. Švába skóroval Kozel, ale poté domácí V. Schwarz ml. nedal dvě vyložené šance a z protiútoku uzavřel skóre na 2:2 hostující Škvor.

„Kluci nesplnili to, co měli. Byli nedůrazní, bez pohybu a myšlenky. Pořád jsme to tahali středem,“ uvedl asistent kutnohorského trenéra Karel Růžička. „Ke konci jsme měli dvě tutové šance, které jsme nedali,“ nechápal asistent Růžička. Body jsou to pro Spartu určitě ztrátové. „Hrajeme ve středu tabulky a každé ztracené body jsou velmi nepříjemné,“ zdůraznil Karel Růžička a popsal „anglický týden“, který mužstvo čeká díky dohrávce v Mnichově Hradišti: „Máme celý týden náročný. V úterý budeme trénovat, ve středu hrajeme dohrávku a v neděli opět hrajeme. Kluci to podle mě zvládnou.“

Střelecky se začal prosazovat i kutnohorský záložník Tomáš Kozel: „Asi jde forma nahoru.“ Střelec druhé branky popsal celou situaci. „Zaběhl jsem za obránce a prostřelil jsem gólmana,“ sdělil Kozel a dodal, že by příště už chtěli vyhrát: „Určitě budeme chtít dnešní ztrátu odčinit, i když budeme mít náročný týden.“

Branky: 8. Vančura, 70. Kozel – 47. Podhorský, 90. Škvor. Rozhodčí: Lerch. ŽK: Auer, V. Schwarz st. – Bálek, Škvor. Kutná Hora: Vocel – Skokan, Rathauz, Vančura, M. Šváb – T. Šváb (82. Hačka), A. Schwarz (64. V. Schwarz ml.), Churavý, Kozel (88. Jouza) – V. Schwarz st. – Auer. Poločas: 1:0.

Michal Pavlík