K. Hora - Bakov n. J. 1:2

Z domácí obrany ze začátku jara zbylo jen torzo. Kvůli trestu nemohl hrát Bohuslav Šváb, zraněná třísla nepustila do hry Ondřeje Jouzu a chyběl i Malina. Možná právě proto Sparta soupeři dovolila nespočet brankových příležitostí, které však Bakovští naštěstí pro domácí zahazovali.

Jenže v 18. min. Bláha přetáhl centr po autovém vhazování na zadní tyč, kde Resl hlavičkou přehodil Vocela - 0:1. Ve 21. min. Beran z trestného kopu pálil jen do tyče a Vocel se více zapotil ve 32. min., kdy Beran kolmicí poslal do čisté šance Soukupa, ale kutnohorský gólman stihl vyškrábnout míč na roh. Největší příležitost Sparty přišla až dvě minuty před přestávkou: Janovský proklouzl do pokutového území, přihrával nabíhajícímu Churavému, ale bohužel na paty.

Podobně se zápas odvíjel i ve druhém poločase. V 61. min. pěkná kombinační akce bakovských hráčů vynesla do šance Frelicha, jehož zakončení Vocel vyrazil na roh. Z něj centroval Beran a Churavý si smolně vrazil míč do vlastní brány - 0:2. Skóre se opět měnilo vzápětí a opět po rohovém kopu. Tentokrát po tom kutnohorském dostal míč do sítě Vodička - 1:2. V 66. min. Beran po svém brejku pálil jen vedle, a tak se po konečném hvizdu mohl radovat početný hlouček bakovských příznivců. Hosté se totiž vítězstvím zachránili. Toho se ale nedočkal Vodička, který si za nesportovní gesto dvě minuty před koncem ještě vykoledoval červenou kartu.

„Viděli jsme podprůměrné utkání nehodné této soutěže,“ nešetřil kritikou kutnohorský kouč Jaroslav Bejlek a dodal: „Za předvedený výkon jsme si vyhrát ani nezasloužili. Odehráli jsme podobné utkání jako minulý týden proti Litoli, čili nezodpovědné. Na mužstvo už sedla jakási letargie. Hráči jsou mladí a některé ty věci snášejí špatně.“ Podle trenéra jarní část I. A třídy odkryla problémy v kutnohorské kopané. „A to v plné nahotě. Mám obavy z podzimní části,“ zdůraznil.

Mezi diváky se začala šířit spekulace, že v souvislosti s vývojem ve vyšších soutěží by z B skupiny I. A třídy mohly postupovat až tři týmy. „To je pravda, v naší české kopané se dějí záhadné věci,“ pokrčil rameny trenér. „Mužstva se různě přihlašují a odhlašují, soutěže pouští a mezi sebou prodávají. Postup ze třetího místa teoreticky možný byl,“ připustil Jaroslav Bejlek a ohlédl se za jarní částí soutěže: „Zklamal mě přístup našich některých v uvozovkách soupeřů a potom v závěru i s přístupem našich hráčů.“

Branky: 63. Vodička - 18. Resl, 61. vlastní (Churavý). Rozhodčí: Jeník - Němeček, Nehasil. ŽK: Vodička, M. Šváb - V. Malina, Černý. ČK: 88. Vodička (KH). Diváků: 150. K. Hora: Vocel - Skokan, M. Růžička, Fajfr, Vodička - M. Šváb (46. T. Šváb), V. Schwarz, Churavý, Auer - Janovský (79. A. Schwarz), Štainz (74. Oliva). Trenér Jaroslav Bejlek. Poločas: 0:1.