Pěnčín-Turnov - Kutná Hora 2:4

Kutnohorským starším dorostencům skvěle vyšel první poločas. „V první půli jsme měli jasně navrch. Dali jsme i dva hezké góly,“ rozebíral zápas trenér Kutné Hory Bohuslav Šváb. Jenže nástup do druhého dějství Kutnohoráci zaspali. „Za tři minuty stihli domácí dvěma góly vyrovnat,“ uvedl kouč, který si nakonec oddechl: „Z vyrovnání jsme byli opaření, ale naštěstí se nám podařilo ještě dva góly dát. Zápas jsme pak dohrávali v klidu. Jsou to cenné body.“

V následujícím kole Kutná Hora přivítá rezervu Jablonce n. N., pak pojede na hřiště Pardubic B a další béčko ji čeká za čtrnáct dní - tentokrát Mladé Boleslavi. „To jsou těžké zápasy,“ zdůraznil Bohuslav Šváb. A kolik by si představoval z těchto tří zápasů bodů? „To je těžké,“ nechtěl příliš odkrývat karty. „V Turnově jsem plánoval jeden bod a máme tři. Už teď máme dva body navrch,“ usmíval se tajemně a pak přece jen naznačil: „Jablonec B doma prohrál, takže u nás by mohl být hratelný. Podobně i Pardubice B. To jsou otevřené zápasy. Z těchto tří týmů bude nejtěžším soupeřem Mladá Boleslav B.“ V kutnohorském týmu v současné době všechno funguje, hráčům se vyhýbají i nemoci a zranění. „Vezeme se na euforické vlně. Kluci jsou natěšení, v autobuse si u zazpívali,“ mnul si ruce Bohuslav Šváb.

Branky K. Hory: Luňáček 2, Janoušek, Naď. Kutná Hora: Stoupa - Štefl, Procházka, Pospíšil, Filipec - Hačka, A. Schwarz, Gono (60. Rumpli), Naď (80. Kopecký) - Janoušek, Luňáček. Trenér Bohuslav Šváb. Poločas: 0:2.

Mladší dorostenci Kutné Hory v Turnově se stejným soupeřem remizovali 2:2. „Vedli 2:0, ale deset minut před koncem dostali první gól a o vítězství přišli až v poslední minutě,“ přiblížil dění na hřišti Bohuslav Šváb. O oba góly Kutné Hory se postaral Papoušek.

Nejbližší program kutnohorských dorosteneckých celků v divizi C: Sparta ČKD Kutná Hora – FK Jablonec 97 B (starší dorostenci v neděli od 10.15 hodin a mladší dorostenci v neděli od 12.30 hodin).

V neděli 23. září bude Sparta ČKD Kutná Hora hostem celků AS Pardubice B na hřišti v Pardubicích Ohrazenice (starší od 10.15 hodin a mladší od 12.30 hodin).